“Yüksek Topuklar” editörlerinin denediği ürünleri paylaştığı ‘Denedim, Beğendim’ köşemize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Ben, sitemizin genel yayın yönetmeni Arzu Karabulut ve bugün sizlere, dudaklarımızın güzelliğini gölgeleyen uçuklara bulduğum çözümü anlatacağım.

Geçtiğimiz hafta alt dudağımda uçuk çıktı, çok önemsemedim ve kendiliğinden iyileşeceğini düşündüm. Ancak, birkaç gün sonra uçuk üst dudağıma sıçradı ve ağzımı her kıpırtmamda canım acıyordu. Anladım ki uçuklarımı tedavi etmek için bir krem kullanmam gerekiyor. İlk önce, Aspirin gibi her hastalığa çare gibi kullandığımız Bepanthol kremi sürdüm ancak birkaç saat içinde uçuğum kanlı yara haline geldi ve daha çok yayıldı.

tree-balm

Evdeki ecza kutusunu karıştırırken uçuğu donduran, Zovirax isimli kremi buldum. Malumunuz, onu da sürdüm! Uçuk hafif kurusa da tamamen iyileşmedi. Tam umudumu kesiyordum ki banyo dolabında çay ağacı yağı özlü dudak balmını gördüm; markası Farmasi. İçinde paraben ve parfüm bulunmayan bu dudak balmı aslında kışın dudaklarımızı soğuk havaya karşı koruyor, çatlamasını önlüyor. Acaba uçuğa da iyi gelir mi diyerek denedim ve bingo! Denediğim diğer iki yöntemi geride bıraktı ve Farmasi çay ağacı yağı özlü dudak balmı hem uçuğu hem de dudaklarımdaki pürüzleri, çatlamaları giderdi hem de sadece bir gecede!

İyi ki meraklıyım, iyi ki değişimlere açığım. Çünkü bu sayede artık dudaklarım pürüzsüz olacak ve uçuk çıktığında çözümü nerede bulacağımı biliyorum! Size de tavsiye ederim.

Arzu

 

Arzu Karabulut

Yüksek Topuklar Genel Yayın Yönetmeni

arzu.karabulut@yuksektopuklar.net

Beni takip edebilirsiniz: https://twitter.com/arzukarabulut

https://www.facebook.com/YuksekTopuklarNet