Dudak çevresinde çıkan uçuğun hem görüntü hem hissiyat olarak ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirim; bu yüzden sözü uzatmadan direkt konuya gireceğim ve sizinle uçuk için süper bitkisel çözüm yöntemini paylaşacağım.

Size tavsiye edeceğim yöntemi kullanana kadar hep “uçuk nasıl geçer?” diye aramalar yapar, birçok yol dener ama hüsrana uğrardım ama ne zaman sarı kantaron yağıyla tanıştım; durum tamamen değişti! Yaraları çok çabuk iyileştirme özelliğine sahip sarı kantaron yağını aktardan alıyorsunuz; her gece uyumadan önce bir parça pamukla uçuğun üzerine sürüyorsunuz.

ucuk2

Osmanlı zamanında savaştaki askerlerin kılıç kesiklerini iyileştirmek için kullandıkları bu muhteşem yağ, hem yaraları çok çabuk iyileştiriyor hem de ağrı kesici özelliğiyle uçuk ağrısını çabucak geçiriyor. En geç üç gün içinde de uçuk tamamen iyileşiyor.

“Uçuk nasıl geçer?” diyorsanız; tek yapacağınız sarı kantaron yağı sürmek. Nasıl bu kadar çabuk iyileştiğine şaşıracaksınız; benden söylemesi!

Önemli not: yağın ismi sarı kantaron ama rengi kırmızı. Tazeyken toplanıp zeytinyağı içinde bekletildiğinde bu rengi alıyor.

kahve