Filmleri neden seviyoruz? Onları ne şekillerde kişiselleştirip kendimize mal ediyoruz? Ve kimi zaman da kostüm, replik, müzik gibi filmlere ait unsurları nasıl bağlamından koparıp, gündelik hayata yeni birer kavram olarak kazandırıyoruz? İlk kez düzenlenen Tomtom Sinema Karnavalı, film izlemekten de çok, sonraki süreçte gelişen ve hayatın içinde paylaşılabilen bir ‘sinemasever kültürü’ hakkında gerçekleşiyor.

Açık havada ücretsiz film gösterimlerinin yapılacağı Karnaval’ın programı, ağırlıklı olarak disiplinlerarası etkileşime dayalı performans ve işlerden, sokak partilerinden oluşuyor. Bu sinema haftası, ‘yüksek kültür’ün ayrıcalıklı alanına sıkışan ‘entelektüel düşünme’ ile çoğu kez sadece ‘popüler kültür’ün marifeti sayılan ‘eğlence’yi, yer yer de gerçekle fanteziyi birbirine katmanın peşinde.   

Tomtom Sinema Karnavalı süresince sanatçıyla seyirciyi aynı sinemaseverlik düzleminde buluşturmak, filmlerle ilgili takıntılarımız üzerinden göreceliliği ifşa etmek ve birbirimizden etkilenme biçimlerimize saygı duruşunda bulunarak kapalı devre sistemler yerine ‘daimi oluşum’a kadeh kaldırmak istiyoruz.

Sinema Karnavalı

18-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Tomtom Sinema Karnavalı; tüm sanatçıları ve sanatseverleri “Tomtom” da bekliyor.
Mika Group tarafından 2009 yılında hayata geçirilmesinin ardından İstanbul’ da bir cazibe merkezi haline gelen Tomtom, her eğlence anlayışına hitap eden çeşitli mekanlarıyla müşterilerine farklı bir eğlence anlayışı sunuyor.

Karnaval Adresi:
Tomtom Mahallesi, Akarsu, Acara, Tosbağa Sokak Galatasaray/İstanbul
Telefon:0212 244 85 67
www.tomtomsokak.com