Geçen gün banyodan çıktıktan sonra cesaret edip boy aynasına baktım. Önden duruşum fena görünmüyordu ama arkamı dönüp baktığımda tam bir felaketle karşılaştım. Selülitler basenlerime üşüşmüş! Biraz daha tüm vücudumu incelediğimde göbeğimde bile o lanet olası selülitler vardı. Genellikle oturarak çalışmanın, az su içmenin selülite neden olduğunu biliyordum da yüzleşmek hiç hoşuma gitmedi. Mesela bunun için bana bir yenilenmek lazım!

 

Hazır, incelemeye başlamışken yüzüme de yakınlaşayım dedim ama fazla yaklaşmaya gerek kalmadan kaşlarım ve kediminkinden uzun bıyıklarımı gördüm. İnanın, görmek için gözlerimin çok güçlü olmasına gerek yoktu. Hani şöyle 1 metre uzaktan baksam net olarak “biz buradayız” diyerek el sallıyorlardı. Mesela bunun için de bana bir yenilenmek lazım!

 

Haftanın birkaç günü yıkanıyor, saçlarımı hızlıca kurutup topluyordum. Feraye inceleme merkezini kurmuşken saçlarıma da yakından bakınca çalı süpürgesini andıracak kıvama geldiğini görmek zor olmadı. Saç uçlarım kırılmış, saç diplerimden koyu renkler gelmeye başlamış. Dünyanın en bakımsız kadını olarak kendimi ilan edebilirim. Mesela bunun için de bana bir yenilenmek lazım!

 

Geriye dönüp işe giderken giydiğim kıyafetlerime baktım. Askeri üniforma gibi çeşitli türde beyaz gömlek, siyah pantolon ikilisini giyiyormuşum. Biraz renklensem, cıvıl cıvıl giyinsem diye dolabıma baktım, birkaç parça kıyafet denedim. Hayır, hiçbirinin içine giremiyorum. Mesela bana bu iki konu için de bir yenilenmek lazım!

 

Sizden gelen mailler arasında “yazılarımdan eski tadı alamadığını” söyleyenler oldu. Fazlasıyla depresif ve acımtırak yazıyormuşum, damağında kalan tattan hoşlanmıyorlarmış. Eh haklılar da! Ben de çok tatlı değilim ya aslında ondan yazamıyorum çilek reçeli tadında… Mesela bana bu konuda bir yenilenmek lazım!

 

Dikkatinizi çekmek istiyorum: tüm yenilenme konularında Cihan’dan bir kere bile söz etmedim. Cihan’la yeni bir ilişki istemiyorum demedim. Hayır, bu konuyu anlatmamdan sıkıldığınızı düşünerek es geçmedim gerçekten anlatmak istemedim. Yani daha doğrusu anlatmak aklıma gelmedi, yenilik taleplerimde O’nun olmasını istemedim.

 

Uçup uçup bana istediğim yenilikleri ve huzuru getirecek uğur böceğini bekliyorum. İstiyorsanız; size de uğrasın!

 

Feraye Demir
İletişim için e-mail: ferayedemir@gmail.com

loading...