Tüy dökücü krem, istenmeyen tüylerden kurtulmanın acısız ve kolay yollarından biridir. Ancak, tüy dökücü kremlerin içerisinde bulunan kimyasallar cilde zarar verebilir. Özellikle hassas ciltlerde, tahrişe ve kızarıklığa yol açar. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için tüy dökücü kremin zararlarını derledik.

Tüy dökücü kremlerde bulunan kıl köklerine nüfus ederek kısa bir süre sonra tüylerin koparak dökülmesini sağlar. Güçlü kimyasallar barındıran tüy dökücü kremler, uzun yıllar kullanıldığında tüyleri tamamen yok edebilir. Bu durumdan yola çıkarak, tüy dökücü kremlerin içerisindeki kimyasalların ciltte yarattığı tahribatları anlayabilirsiniz.

Tüy dökücü krem, hassas cilde sahip kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Tüy dökücü kremler daha çok genital bölgedeki tüyler için tercih edilir. Ancak genital bölge, diğer bölgelere göre daha hassastır. Bu nedenle, kızarma ve yanmalar meydana gelebilir.

Tüy dökücü krem bazı kadınların tüylerini besleyebilir. Beslenen tüyler, daha çok ve daha sert çıkar.

Krem kullanımından sonra ciltte batıklar meydana gelebilir. Bu, hem görünüm hem de cilt sağlığı açısından sorun teşkil edebilir.

Hamilelik döneminde, kesinlikle tüy dökücü krem kullanılmamalıdır. Çünkü, bu kremlerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler bebek gelişimini olumsuz etkileyebilir.

Aşırı tüylenme olan bölgeye tüy dökücü krem sürüldüğünde, o bölge kimyasallardan daha çok etkilenir ve bir süre sonra ciltte ciddi kızarıklıklar meydana gelir. Aşırı tüylü biriyseniz, tüy dökücü krem kullanmak yerine jilet tercih edebilirsiniz.

Bazı kadınlar, tüy dökücü kremi sürdükten sonra yeterli olmadığı düşünüp tekrar sürüyor. Bu durum bölgeyi aşırı kimyasal maddeye maruz bırakır ve cildin zarar görmesine neden olur.

Tüy dökücü kremler, ciltte uzun süre tutulmamalıdır. Kullanım kılavuzunda yer alan bekletme süresinin dışına çıkmamaya dikkat edin.

Tüy dökücü kremin zararlarını öğrendiniz. Kullanmadan önce alerjinizin olup olmadığını anlamak için, kremi küçük bir bölgeye sürebilirsiniz.