Vücut tüylerinden acısız ve kolayca kurtulmak için tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Ancak, bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, tüy dökücü krem nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunuyoruz.

Tüy dökücü krem kullanmadan önce tüylerin olduğu bölgeyi duş jeli veya sabunla temizleyin. Krem öncesinde cildinizde kremli ya da yağlı bir doku olmaması gerekir.

Daha sonra tüy dökücü kremin içinden çıkan spatulanın üzerine kremi sıkın. Tüy dökücü kremi bu spatulayı kullanarak cildinize uygulayın. Ellerinizle uygulamak herhangi bir tahrişe ve alerjiye neden olabilir. Kremle tüm istenmeyen tüylerinizi kaplayın.

Cildinizin kızarmaması için kremi 6 dakikadan fazla tutmayın. Tüylerin kolayca alındığından emin olmak için spatulanın ucuyla küçük bir bölüm üzerindeki kremi temizleyebilirsiniz.

Tüyleriniz saptulaya geldiğinde tıpkı ağda yapar gibi tüylerin çıkış yönünün tersine kremin tamamını temizleyin.

Daha sonra cildinize ılık su tutarak kremin kalıntılarını da temizleyin. Yumuşak bir havluyla cildinizi kurulayın. İsteğe göre nemlendirici kullanabilirsiniz.

Tüy dökücü kremi tüm vücutta kullanmadan önce elinizin içinde küçük bir noktaya sürün. 3-4 dakika kadar bekleyin ve herhangi bir alerji olup olmadığını görün. Buna göre, tüy dökücü kullanıp kullanmamaya karar verin.

Aşağıdaki haberlerimizi de mutlaka okuyun:

Genital bölgeye ağda nasıl yapılır?

Lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Evde ağda yapmanın püf noktaları