Kahve telvesinin cilde faydalarını biliyor musunuz? Peki, topuk çatlaklarına iyi geldiğini ve selülit gidermeye yardımcı olduğunu? Merak etmeyin, kahve telvesi neye iyi gelir; açıklıyoruz! Hemen özel haberimizden okuyup öğrenebilirsiniz.

Kahve telvesinin cilde faydaları

Türk kahvesi telvesini siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak yedirin ve on dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Kahve telvesinin cilde faydaları vardır.

Kahve telvesiyle el bakımı yapın

Türk kahvesi telvesiyle ellerinize masaj yaparak güzelce yedirin ve beş dakika beklettikten sonra ılık suyla duruladığınızda ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Kahve telvesiyle selülitlerden kurtulun

Birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün. Bir kese veya sert fırçayla, bölgeler kızarana kadar ovun. Duşa girip ılık suyla durulayın.

Telve maskesiyle göbeğinizi eritin

Göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın.

Telveyle topuk çatlaklarını iyileştirin!

Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanın! Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın.