Türk kahvesi yağ yakmaya yardımcı olur.

Türk kahvesi keyfi yaptıktan sonra hemen fincanı yıkayıp telvesini döküyor musunuz? Müjdeli haberimizi öğrendikten sonra fikrinizi değiştireceksiniz! Çünkü, Türk kahvesi masajıyla selülitlere elveda diyebilirsiniz. Haydi, hemen detaylara geçelim.

Türk kahvesinin içeriğindeki kafein, masaj yoluyla deriye uyguladığında kan dolaşımı hızlandırıyor. Selülit dokusunun azalmasına yardımcı oluyor. Dikkat edin, piyasadaki pek çok selülit kreminin içinde kafein vardır. Pahalı kremler almaya gerek yok, Türk kahvesi masajıyla selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Kahve telvesinin cilde faydaları nelerdir?

Türk kahvesi telvesinin tanecikli yapısı, cilt yüzeyindeki ölü derileri nazikçe temizleye yardımcı oluyor. Bu sayede yumuşacık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kolaylaştırıyor.

Türk kahvesiyle selülit masajı nasıl yapılır?

Türk kahvesi içtikten sonra telvesini küçük bir kasede biriktirin. Selülit olan bölgelere yetecek miktarda telve biriktiğinde masaja başlayabilirsiniz. Genellikle, dört fincan Türk kahvesinin telvesi yeterli oluyor.

Kahve telvesi biriktirmek için beklemeyin!

Eğer beklemek istemiyorsanız, büyük bir fincan su ve 4 tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyip pişirin, telvesi soğuduktan sonra masaj için kullanın.

Türk kahvesi telvesini avuç içine alın, selülit olan bölgelere nazikçe masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar bekletin ve ardından bol suyla durulayın.

Kahvenin içindeki doğal yağlar, cildinize bakım yapacak ve kadifemsi bir his bırakacaktır.

Türk kahvesi masajıyla selülitlerden kurtulmak için hafta iki kere düzenli olarak yapmalısınız. Unutmamak için telefonunuza alarm kurabilirsiniz. Örneğin: Her Salı ve Perşembe günü saat 10 için telefonunuza selülit masajı alarmı ayarlayabilirsiniz.

TIKLA OKU: TÜRK KAHVESİ SELÜLİT YAPAR MI?