ac-karna-turk-kahvesi-icmek

Türk kahvesi zayıflatır mı?

Türk kahvesi zayıflatır mı, günde kaç fincan kahve içilebilir, hamilelikte kahve içmek faydalı mıdır? Türk kahvesinin zayıflamaya etkileri hakkında merak ettiklerimizin cevabını Diyetisyen Görkem Mercan’dan aldık ve uzman görüşlerini size iletiyoruz. Müjde: Haberimizin sonunda, diyetisyen hizmeti almak isteyenleri %50 indirimli diyet hizmeti fırsatı bekliyor!

Türk kahvesi metabolizma hızlandırır mı?

Türk kahvesi içeriğindeki kafeinden dolayı metabolizma hızına olumlu etki eder. Bu özelliğiyle, kilo vermeye yardımcıdır.

[wp_ad_camp_2]

Türk kahvesini nasıl içmek gerekir?

Zayıflamak ve sağlıklı beslenmek isteyenler, Türk kahvesine şeker eklemekten kaçınmalıdır. Sade Türk kahvesi, diyet ve sağlıklı yaşam için uygundur.

Günde kaç fincan kahve içilebilir?

Türk kahvesi, faydalı özler içerir ve sağlık için en yararlı içeceklerden biridir, ancak dikkatli tüketilmesi gerekir. Günde 2 fincan Türk kahvesi içmek uygundur.

Türk kahvesinin yanında ne yenilebilir?

Şekersiz Türk kahvesine yeni alışıyorsanız veya kahveyle ara öğün yapıyorsanız birkaç adet badem, ceviz veya fındık yiyebilirsiniz. Tatlı isterseniz, yarım avuç için kadar kuru üzüm veya bir küçük kare bitter çikolata veya iki adet kuru kayısı yiyebilirsiniz.

turk-kahvesi-zayiflatirmi

Türk kahvesi içerken neye dikkat etmek gerekir?

Türk kahvesi içerken yanında mutlaka büyük bir bardak su içmek gerekir. Bu sayede, vücudun su ihtiyacı karşılanır ve kahvenin metabolizma hızlandırıcı etkisi artar.

Hangi saatlerde Türk kahvesi içilebilir?

Zayıflamak veya sağlıklı beslenmek için Türk kahvesi içiyorsanız, kahvaltıdan sonra veya akşamüstü saatlerinde içebilirsiniz. Sizlere önerim, geç saatlerde kahve içmeyin. Çünkü, içindeki kafeinden dolayı uykunuzu kaçırır. Sağlıklı kilo vermede diyet ve spor kadar kaliteli uykunun da etkisi vardır.

Hamileler kahve içebilir mi?

Kahvenin içindeki kafein, hamilelik sürecini etkileyebilir, bu da anne adayının sağlık durumuna göre değişir. En doğrusu, doktorunuza danışmak ve izin verirse kahve içmektir. Ancak, çeşitli kahve markalarında kafeinsiz kahveler bulunmaktadır, yine doktorunuza danışıp içebilirsiniz.

[quote_center]Zayıflamak için kahvenin yanında büyük bir bardak su için[/quote_center]

Kilo vermek için ne yapmalıyım?

Uzman gözetiminde kilo vermek, kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biridir. Ben, Diyetisyen Görkem Mercan, tüm Türkiye ve Türkiye dışında yaşayan vatandaşlarımıza diyet hizmeti vermekteyim.

Diyetisyen hizmeti fiyatı nedir?

Ben, Diyetisyen Görkem Mercan’dan diyet hizmeti almak istiyorsanız, güzel bir haberim var: Yüksek Topuklar takipçilerinden tam 15 kişiye %50 fırsatı sunuyorum! İhtiyaçlarınıza göre diyet hizmeti fiyatı almak için lütfen dietismen@gmail.com adresime e-mail gönderiniz.

Türk kahvesinin sağlığa faydaları nelerdir?

  • Yemekten sonra içildiğinde sindirimi kolaylaştırır.
  • Hafızayı kuvvetlendirir.
  • Konsantrasyon gücünü yükseltir.
  • Dinçlik verir.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Dengeli tüketimde stresi azaltır.
  • Kırk yıl hatrı vardır 🙂

“Yüksek Topuklar” kadın sitesi olarak, Diyetisyen Görkem Mercan’a katkıları için teşekkür ederiz!

diyetisyen-gorkem-mercan

 

Herkese sağlıklı, hafif ve mutlu günler dilerim!

Diyetisyen Görkem Mercan

https://instagram.com/diyetismen

dietismen@gmail.com