Kadınların en sık yaşadığı hastalıklardan biri troit bezlerinin yetersiz çalışmasıdır. Kilo verme bozukluğu, yorgunluk, uyku düzensizliği gibi troit hastalığının olumsuz etkilerini artıran sebzeler vardır. Beslenmeniz için doğru bilgiler edinip troide zararlı sebzeleri öğrenerek hastalığın ilerlemesini önleyebilirsiniz.

Troit hastalığının hayatınızı zorlaştırdığını ve sizi mutsuz ettiğini tahmin edebiliyoruz. Bu yüzden, öncelikle troid etkilerini azaltabilecek iki önemli öneride bulunup daha sonra troide zararlı sebzeleri ve meyveleri açıklayacağız.

Sıcaklık dostunuzdur

Troit bezlerinizin daha iyi çalışmasını sağlamak için günlük yaşantınızda sıcak değişimler yapmak faydalı olacaktır. Fırsat yaratıp sauna gidip derinlemesine ısıtan ortamlarda bulunmak, sıcak banyo yapmak, pamuklu eşofman ve çoraplarla uyumak, vücut ısısını yükseltecek sıcak içecekler içmek hastalığın olumsuz etkilerini azaltacaktır. Biz, “Yüksek Topuklar” editörleri olarak, siz değerli okuyuclarımıza çok önem veriyoruz ve size en doğru bilgileri aktarıyoruz. Lütfen sıcak tutma önerimizi deneyin.

Su en yakın arkadaşınızdır

Vücut susuz kaldığında, eksik kalanı tamamlamak için organlardaki suyu çeker ve bunun için de enerji harcar. Siz zaten bir troit hastası olarak yorgunluk, enerji düşüklüğü problemi yaşıyorsunuz; eğer az su içerseniz enerjiniz daha da düşer ve hastalığınız da ilerler. Hem troit bezlerinin daha iyi çalışmasını sağlamak hem kilo vermek hem de daha iyi hissetmek için lütfen günde 12-14 bardak su için. Günlük su ihtiyacınızı belirlemek için şu formülden faydalanın: 80 kilo bir insan, 11 bardak su içmelidir. Siz de kendi kilonuza göre belirleyin.

Su

Şimdi gelelim, troide zararlı sebzelerin neler olduğuna…

Brokoli

Brüksel lahanası

Lahana

Karnabahar

Karalahana

Hardal

Şalgam

{loadposition haber}

Turp

Şeftali

Ispanak

Çilek

Pazı

Tatlı patates

Su teresi

Yer fıstığı

Çam fıstığı

Kırmızı turp

Soya fasulyesi

Soya ürünleri

Tofu

Roka

Troide zararlı sebzelerin neler olduğunu öğrendiniz, şimdi beslenmenizde bu yiyeceklere göre düzenleme yapınız.