Tırnak bakımı, manikür ve oje kadınlar için en önemli güzellik unsurlarındandır. Özellikle ojeyle tırnakları renklendirmek hemen hemen her kadının vazgeçilmezidir. Peki, ojenizi tırnak şeklinize göre seçmeye ne dersiniz? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak tırnak şeklinize göre oje rengi seçimini kolaylaştıracak bir yazı derledik, hemen okumaya başlayın…

 

Rengarenk ojeler arasından seçim yapmak zor ama bir o kadar eğlencelidir. Bu seçimi yaparken tırnak şeklinizi göz önünde bulundurun. Böylece hem daha kolay karar vereceksiniz hem de tırnaklarınızın daha bakımlı ve güzel görünmesini sağlayacaksınız. Gelelim tırnak şekillerine ve onlara uygun oje renklerine…

Kısa ve küt tırnaklar

Kısa ve küt tırnaklar, sadeliğin işaretidir. Bu tırnaklara sahip kişiler genellikle sade giyim tarzından hoşlanır. Tırnaklara hafif bir ışıltı katmak sade görünüme değişik bir dokunuş yapabilir. Kısa ve küt tırnaklara sahipseniz simli ve parıltılı ojeler, metalik renkler sizin tercihiniz olmalı. Bu renk ojeler kare görünümlü tırnaklarınızın uçlarını yumuşatarak daha uzun bir görüntü verir. Siyah ve koyu renkteki diğer ojeler de tam tersi, tırnaklarınızın daha kısa ve geniş görünmesine neden olur.

 

Kısa ve yuvarlak tırnaklar

Kısa ve yuvarlak tırnaklara sahip kişiler klasiğin dışına çıkmaktan pek hoşlanmaz. Sizin oje renginiz kırmızı veya pastel renkler olmalı ama açık pembe ve nude tonlar vazgeçemediğiniz renkler arasında. Nude tonlardaki sakin renklere biraz hareket katmak için tırnak uçlarına koyu renk ojelerle dokunuşlar yapabilirsiniz. Son olarak, oje sürerken tırnak kenarlarına oje sürmemeye özen gösterin. Böylece, tırnaklarınız daha ince ve uzun görünecektir.

Uzun ve ince tırnaklar

Badem şeklindeki uzun ve ince tırnakların kullanımı biraz zordur ama duruşu çok zariftir. Özellikle bordo, ten rengi veya toprak tonlarında ojeler sürdüğünüzde daha çekici görünmenizi sağlar. Değişiklik yapmak istediğiniz zamanlarda mavi, mor gibi çocuksu renklerden kaçının. Onun yerine tırnaklarınızın sivri uçlarına simli ojeler sürerek değişik bir hava yaratabilirsiniz. Son derece iddialı bir tırnak yapısına sahipsiniz, aşırıya kaçmamakta fayda var!

Uzun ve geniş tırnaklar

Uzun ve geniş tırnaklar oval yapıdadır. Zevkli ve cesur kadınların tırnaklarıdır. Dış görünüşüne her zaman önem veren bu kadınlar için sosyal yaşam son derece önemlidir. Dikkat çekmeyi seven oval tırnaklı kadınlar kırmızı ojeleri tercih eder. Değişik renkler denemeniz için nar çiçeği, koyu gri, şarap kırmızısı ve bej tonlarında ojeler tam size göre olacaktır. Son olarak uzun ve geniş tırnaklara bahsettiğimiz renklerin dışında, çoğu renk uygun olacaktır.

Tırnak şekillerine göre oje seçimlerinden bahsettik. Ancak unutmayın, bir törpü yardımıyla küt tırnaklarınızı yuvarlak, yuvarlak tırnaklarınızı küt hale getirebilirsiniz.

Makyaj