Tırnaklar, uzun süre havasız kaldığında sararmaya başlar ve kötü bir görüntü oluşturur. Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle sararmış tırnakları beyazlatmak mümkün! ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizlere evde tırnak beyazlatma formülleri sunuyoruz.

Oksijenli su ile tırnak beyazlatma 

Oksijenli suyun içerisine biraz karbonat ilave edin. İki malzemeyi macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Tırnaklarınızın üzerini bu karışımla kaplayın ve birkaç dakika bekleyin. Daha sonra ellerinizi bol suyla durulayın. 

Diş macunu ile tırnak beyazlatma 

Diş macunu tırnak beyazlatıcı etkiye sahiptir. Tırnaklarınızı diş macunuyla 2-3 dakika ovun. Daha sonra bol suyla durulayın. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınızda tırnaklarınızın beyazladığını göreceksiniz.

Limon ve karbonat ile tırnak beyazlatma 

Yarım limonu ve bir çay kaşığı karbonatı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Yumuşak bir fırça ile tırnaklarınıza uygulayın. Birkaç dakika fırçaladıktan sonra tırnaklarınızı durulayabilirsiniz.

Tırnak sararmasını önlemek için;

  • Oje sürmeden önce sararmayı önleyici baz uygulayın. Uzun süre tırnaklarda kalan ojeler tırnakların hava almasını önler ve sararmasına neden olur.
  • Doğal yöntemlerden beklediğiniz etkiyi alamazsanız tırnak beyazlatıcı krem, jel gibi kozmetik ürünleri deneyin.

Tırnak beyazlatma formüllerini öğrendiniz. Bunlar da ilginizi çekebilir:

Evde hızlı tırnak uzatma yöntemleri

Kışın ayak bakımı nasıl olmalı?

Doğal tırnak bakımı için öneriler