Erkeklerin-en-sevdigi-pozisyonlar

Kızlık zarının bozulmasını istemeyenler cinsel hayatında ters ilişkiyi tercih edebiliyor. Peki, ters ilişki kızlık zarını bozar mı? Merak edilen bu konuya detaylı yanıtlar sunuyor ve anal seks hakkında en sık sorulan soruları cevaplıyoruz; merakla okuyacaksınız.

Kızlık zarı nasıl bozulur?

Kızlık zarının bozulması için vajina içine sert bir cisim girmesi gerekiyor. Erkeğin cinsel organı, parmağı, cinsel oyuncaklar vajina içine girerse kızlık zarı bozulabilir. Her kadının vücut yapısı birbirinden farklıdır, kimilerinin kızlık zarı vajina girişinden 3 cm içeriden olurken kimilerininki 10 cm ileride olabilir. Bu sebeple, kızlık zarını korumak sizin için zorunluysa, hiçbir şekilde vajina içine sert cisim girişine izin vermeyin.

Ters ilişkide nelere dikkat etmeli?

Ters ilişki, vajinal yoldan yapılmaz; dolayısıyla kızlık zarıyla bir ilişkisi yoktur. Zaten, cinselliğin tabu olduğu toplumda kızlık zarını bozmadan cinsellik yaşamak isteyenler ters ilişkiyi tercih eder. Yani, partnerinizle anal seks yaparken kızlık zarı bozulmaz. Ancak, partneriniz sevişme sırasında coşkusunu yükseltip vajina içine cinsel organı veya parmağıyla girmeye çalışabilir, işte bu konuda önceden eşinizle kesin bir dille konuşmanız gerekir. Ters ilişki esnasında vajina girişinden uzak durması gerekir.

Oral seks kızlık zarını bozar mı?

Ancak, bu oral seks zevkinden mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Partneriniz hem size daha çok zevk vermek hem anal seksi kolaylaştırmak için diliyle sizi uyarabilir. Vajinaya oral seks yapmak kızlık zarını bozmayacağı gibi daha zevkli sevişmeler olmasına yardım edebilir. Aynı şekilde, klitorise masaj yapmak ve okşamak da kızlık zarına zarar vermez. Ters ilişki sırasında daha çok uyarılıp zevk almanıza yardım eder.

Ters ilişki can acıtır mı?

Evet, genellikle kadınlar ters ilişkide acı çeker. Cinsellik filmlerinde olanlara bakıp o görüntülere aldanmayın! Sık sık anal seks yapmıyorsanız veya ilk kez tecrübe edecekseniz bilin ki canınız acıyacaktır. Ancak, ters ilişki hazırlığı kurallarına dikkat ederseniz, eşiniz bu konuda öğrenmeye açıksa veya tecrübeliyse canınızın acısı azalacaktır.

Önemli bir uyarı: Ters ilişkiyi eğer gerçekten istiyorsanız yapın. Sırf eşiniz istiyor diye kendinizi buna mecbur etmeyin. İstemediğiniz herhangi bir şeyi yapmasına izin vermeyin. Resmi nikahlı eşiniz dahi olsa, rızanız dışında sizinle ilişkiye girmeye kalkarsa ana yasaya göre tecavüz suçu işlemiş kabul edilir ve buna göre cezalandırılır.

Ters ilişki günah mı?

Eğer eşiniz ters ilişki konusunda ısrarcı davranıyorsa, İslami açıdan bu ilişki türünün haram olduğunu ona bildirin. Ters ilişkinin günah olduğu açıkça bildirilmiştir. Size baskı yapan bir partneriniz varsa, bunu öğrendikten sonra tavrını değiştirebilir.

Ters ilişki hazırlığı nasıl yapılır?

Vajinal ilişkiye girmek için uyarılmak yeterlidir ancak ters ilişki öncesinde beslenme, temizlik, masaj gibi birçok hazırlık faktörü vardır. Eğer bu adımları es geçerseniz, canınız yanabilir ve sağlığınız bozulabilir. Ama merak etmeyin, uzmanların bilgisinde hazırladığımız rehberimizle size yardımcı olacağız.

OKU: Adım adım ters ilişki hazırlığı yapmak

erkekler