Ters ilişki öncesi hazırlık

mutlu-cift-hayat

Bedeniniz ve özel hayatınız yalnızca sizi ilgilendirir. Cinsellikte yeni bir boyut yaşamak için anal seks yapma yani ters ilişkiye girme kararı almış olabilirsiniz ancak uygulamaya geçmeden önce dikkat etmeniz gereken noktaları okuyun. Sizlere, ters ilişki öncesi hazırlık ve önemli bilgileri sunuyoruz.

Ters ilişki öncesi hazırlık sürecinde, ilk olarak davranış biçiminizden başlayalım; hem fiziksel hem de psikolojik anlamda rahat olmak diğer pek çok seks aktivitesinde olduğundan çok daha önemlidir. Tamamen ilgisiz olsanız da, vajinal sekste tükürük ya da kayganlaştırıcı herhangi bir madde kullanabilir ve akıntıya kendinizi bırakabilirsiniz. Anal seks, gerçekten istediğiniz ve partnerinizle beraber tam anlamıyla hazır olabildiğiniz zaman işe yarar.

Elbette, partneriniz çok fazla istediği için ters ilişki yapabilirsiniz fakat onun istekliliği sizin daha fazla zevk alacağınız anlamına gelmez. Gerçekte, siz ilgilenmediğiniz sürece bu ilişki size acı verebilir. Eğer gerginseniz ya da acılı olacağından eminseniz zarar bile verebilir, çünkü anal kaslarınız henüz gevşememiştir. Bu yüzden siz gerçekten ters ilişki istemiyorsanız; bunu asla yapmayın!

Ters ilişkide en önemli nokta yeterince kayganlaştırmadır. Vajinanın tersine anüs ve kalın bağırsak kendi sıvılarını üretmezler. Bu yüzden acısız bir anal ilişki için anüsünüze ve penise bol miktarlarda kayganlaştırıcı uygulamanız gerekir. Kayganlığını uzun muhafaza eden suda çözünebilen silikon bazlı yağlar tercih edebilirsiniz. Aromalı, hoş kokulu ve ısıtıcı özelliği olan kayganlaştırıcı maddelerden kaçını; teninizi tahriş edebilir. Vazelin krem ya da bitkisel yağ gibi anüsteki bezleri tıkama ihtimali olan, enfeksiyon oluşmasına ya da prezervatifin yırtılmasına neden olabilecek yağ bazlı kayganlaştırıcıları asla kullanmayın.

Evet, kesinlikle prezervatif kullanmalısınız. İşte nedenleri; Anal ilişki, HIV virüsü ya da diğer zührevi enfeksiyonları kapma riskini kolaylaştırır. Prezervatif kullanarak bu riski azaltabilirsiniz. Prezervatif kullanmadan anüse giren erkekler, idrar yolu iltihaplanması riskini artırmış olurlar. Anüs ve kalın bağırsağın içeriği hakkında herhangi bir endişe duymadan gevşemenize olanak verir. Her şey duru ve enfeksiyona açık bir durumdadır. Sevişme esnasında farklı seks teknikleri uygulamayı planladığınız zaman, yanınızda birkaç tane yedek prezervatif bulundurmayı ihmal etmeyin. Anal seksten vajinal sekse her geçişinizde prezervatifi değiştirmeniz gerekir; aksi takdirde vajinal enfeksiyon kaparsınız.

Ters ilişki sırasında dışkı gelir mi en çok merak edilen sorudur. Kalın bağırsağın içeriği hakkında endişe duymanıza gerek yoktur. Anüs ve kalın bağırsak çoğu zaman dışkıdan temizlenmiş durumdadır. Anal seks öncesinde lavman yapmak kesinlikle iyi bir fikir değildir. Bu ince doku üzerinde ufak yırtıklar oluşmasına, dolayısıyla HIV virüsü ya da cinsel zührevi enfeksiyonları kapmanızı kolaylaştırabilir. Ayrıca içerdeki her şeyi dışarı atamayabilirsiniz, bu da işlerin daha da kötüye gitmesine neden olabilir.

3 Yorum

  1. aslında merak etmiyorum hayat renk katmak farklılıgı yasamak için çunku sexde çizilmiş sınır ve kurallar yoktur.

  2. Lavman yapılmaması mı gerekir gerçekten ? Çoğu yerde okudum mutlaka lavman şarttır yazıyordu ?

  3. Nisanlimla 25 şubat anal ilişki yaptım arkadan sadece ve 18 şubat adet oldum 22 şubat bitti yani bu suabatin 22 sinde adet olmam lazımdı olmadım gebelik testi yaptım negatif çıktı sizce hamilemiyim test mi yanlış çıktı karnım da çok şiş adet de olmadım nisanlim bosalmadim dedi o öyle diyorsa öyledir yalan konuşmaz neden adet olmadım hamilemiyim korkuyorum acil cevap luften

Yorum Yapın

vestel