Defalarca ayrılık görmüş birinin ağzından çıkan bu cümleler, kalbine bıçak saplanmış ve elleri kan içinde duran o yaralı için, çoğu zaman hiçbir anlam ifade etmez ve hatta inandırıcı değildir. Gel gör ki; zaman beni haklı çıkarır.


Bütün bu sefilliğin yaşandığı, insanın kendini perişan ve bağımlı hissettiği anlar, bir daha asla başkasını sevemeyecek olduğuna dair duyulan kuvvetli inançla birleşir ve maalesef kişi, asla kendini hak etmeyen o eski sevgiliye takılıp kalır.


Onun sizin için en doğru kişi olduğunu düşünüyor olmanız, bunun gerçekte doğru olduğu anlamına gelmez. Sizin için doğru insan, sizi sevecek ve sizinle birlikte olmak isteyecek insandır. Şu anki halinize bakarak söyleyebilirim ki; aradığınız aşk o değil! Yoksa yanınızda olurdu değil mi?


Gidenin ardından çekilen yas, kesinlikle gerekli ve yaşanması gereken bir dönemdir. Hatta bu acıyı doya doya yaşamadan, üstünü örterek ve farklı bahaneler sürerek atlattığını zannetmek, ilerde büyümüş biçimde karşınıza çıkacak sorunlara sebep olur.


Sevdiğin insandan ayrılmak acıdır ama dünyanın sonu değildir. Ölmediniz, yaşıyorsunuz ve siz bu hayatta var olduğunuz sürece, kendinize daha güzel bir yaşam hazırlama şansınız var. Neden bunu değerlendirmek yerine, artık sizinle olmak istemeyen birinin ardından ağlıyorsunuz?


Egonuzu, gurunuzu ve ayrılık acısını birbirinden ayırabilecek kadar objektif olabildiğiniz ana gelene kadar, saçmalama hakkınızı kullanın. Ancak kendinizi hırpalayarak, perişan ederek ve gereksizce uzun üzülerek, bir şey elde edemezsiniz.


Seviyordunuz ama bitti! Peki, ağlayın, içinizdeki üzüntüyü tüketin ve sonra ayağa kalkın! Kendinize yeni bir yaşam kurun çünkü bu hayat sizin! Kimseye nispet olsun diye değil, eski sevgilinizi kıskandırmak için de değil, sadece kendiniz için, yeniye hazırlanın!


Daha iyi bir hayat planlayın ve layık olduğunuz şeyleri yaşayın. Kendinizi neye aylık görüyorsanız, onu seçin. Sizi terk eden bir adamın arkasından sürekli ağlayarak, aylarınızı, yıllarınızı harcamak istiyorsanız, bana ne; hayat da sizin, sağlık da! Ağlayın durun! Unutamıyorum onu diye duvarlara yazın. Canınız ne istiyorsa yapın çünkü hak ettiğiniz budur. Kendinizi sevmeyin, değer vermeyin, siz kendi kendinize paçavra muamelesi yapın, sonra bunu başkası yapınca kızın ve üzülün.


Olmadı mı? daha çok ağlayın, daha çok! Ağlayın ki, kendinize ettiğinizi kimse size edemesin! Ne diyeyim, Allah sağlık, akıl ve biraz da fikir versin….


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.