Kadınlar için ruj makyajın vazgeçilmezi. Bazen yalnızca tek bir rujla tüm havanızı değiştirebilirsiniz. Peki, sizin ten renginize uygun rujun hangi renk olduğunu biliyor musunuz? ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak hazırladığımız haberimizi okuyarak ten renginize uygun ruju bulun!

Ruj renginize karar verin!

Ruj, makyajın en pratik ama en etkili dokunuşlarındandır. Kimi zaman makyaj yapmaya vaktiniz olmaz. Çantanıza attığı tek bir rujla tüm günü idare edersiniz. Daha da kötüsü yapmak için saatlerce uğraştığınız makyajı teninize uymayan bir rujla mahvedebilirsiniz. İşte tam da bu nedenle, teninize uygun ruju seçmek çok önemlidir. Doğru renk ruju bulma konusunda uzun zamandır sıkıntı çekiyorsanız bu haberimiz tam size göre.

Ruj seçimi yapmadan önce ten renginize karar verin. Daha sonra size uygun ruj renkleri arasından seçiminizi yapın. Bakalım hangi tene hangi renk ruj daha uygun…

Beyaz tenliler için ruj seçimi

Beyaz tenliler genelde renk seçimlerinde biraz zorlanırlar. Teninizin rengi çok açık hatta beyazsa kullanacağınız renklere dikkat etmeniz gerekir. Açık, soluk ve mat rujlardan uzak durmalısınız. Bu renkler sizi solgun gösterir. Koyu bordo ve koyu kırmızılar da iddialı ve ağır bir görünüm yaratacağından bu renkleri gece makyajınızda kullanabilirsiniz. Size en iyi gidecek rujlar, şeftali tonları, nar çiçeği ve pembe tonlarındaki rujlardır.

Buğday tenliler için ruj seçimi

Buğday tenliler, renk seçimleri konusunda her zaman biraz daha şanslı olmuştur. Buğday tenliyseniz daha çok renk alternatifine sahipsiniz. Hafif koyu pembeler, turuncuya dönük şeftali tonları, kırmızının tonları, böğürtlen rengi, gül kurusu rengi size en çok yakışacak renklerdir.

Esmer tenliler için ruj seçimi

Esmer tenliyseniz tek bir rujla tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ruj sizin için kurtarıcı bir malzeme. Bu nedenle rengine doğru karar vermelisiniz. Neon ve nar çiçeği gibi renklerden uzak durun. Onlar yerine ışıltılı ve parlayan rujlar esmer teninizde daha havalı duracaktır. Koyu tenlilere en çok yakışacak ruj renkleri, kahverengi tonlarına yakın kırmızılar, kiremit rengi, koyu böğürtlen rengi, bordo tonları ve nude renklerdir.

Makyaj