Scarlett_Johansson

Esmerlere hangi ruj yakışır, sarışınlar nasıl fondöten kullanmalıdır, peki ya kumrallar ne renk kalem tercih etmelidir? Soruların cevapları ve daha fazlası için doğal güzelliğinizi artıracak ten rengine göre makyaj önerilerimize göz atın!

Esmerler için makyaj önerileri

Doğal ve pürüzsüz bir görünüm için mutlaka kahverengi veya toprak tonlarında fondöten tercih edebilirsiniz. Kehribar, tarçın ve kiremit rengi size en çok yakışan renkler arasındadır. Sizde bronz görünüm sağlayan allıkları kullanabilirsiniz. Gözlerinize uygulayacağınız renklerde sınır yok. Hemen hemen her renk size yakışacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey, göz renginizle uyumlu renkleri tercih etmek olacaktır. Dudaklarda, açık pembe tonları ve mercan renklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca, özel davetler için çilek rengi, günlük yaşam için ise şeffaf parlatıcılar çok güzel olacaktır.

[wp_ad_camp_2]

Kumrallar için makyaj önerileri

Cildinizin rengiyle bütünleşip, pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için açık sarı, krem tonlarında fondötenler tercih edebilirsiniz. Uçuk pembe, bronz allıklar cildinize canlı bir görüntü verecektir. Göz makyajında; mavilerden yeşillere simli sarılardan somon rengine kadar, her ton size yakışacaktır. Dudaklar için uçuk pembeler, şeftali tonları ya da parlatıcılar teninize uyacak ve makyajınızın mükemmel sonuçlara ulaşmasını sağlayacaktır.

Kahverengi göz makyajı teknikleri için TIKLAYIN

Sarışınlar için makyaj önerileri

Fondöten seçiminde doğal görünümü yakalamak için hafif sarı tonları tercih edebilirsiniz. Toz pembe ya da şeftali tonlarında allıkla cildinize canlılık kazandırabilirsiniz. Lacivert, eflatun, yeşil gibi koyu renkleri göz makyajında kullanabilirsiniz. Dudaklarda koyu pembeler, şeftali tonları; ten renginizle uyum sağlayacaktır. Çarpıcı bir görüntü yakalamak istiyorsanız, koyu renkli mat rujları tercih edebilirsiniz; gözlerinizin güzelliği ortaya çıkacaktır.

Makyaj