İki seçeneğin var: Birincisi, vakit geçmeden bu çocuğu aldırırsın. Bu devirde, özellikle de ekonomik durumun iyi değilse, çevren ve aile ortamın bunu kaldıramayacaksa, tek başına çocuk büyütmek hiç akıllıca bir iş değil. İleride karşına başka biri çıkar, sever ve evlenirsin. Babası olan ve huzurlu bir evde büyüyecek bir çocuk dünyaya getirisin.

İkinci seçenek ise, eğer maddi gücüne ve ailenden sana destek geleceğine güveniyorsan, anne olmak için yanıp tutuşuyorsan, bu bebeği dünyaya getirirsin. Ancak bu seçeneğin çok zor olduğunu ve geri dönüşü olmayacağını bilmen gerekir. Onu doğurduğunda karşına pek çok sorun da çıkacak. Babası çocuğu kabullenecek ve nüfusuna alacak mı? Nüfusu geçtim, biraz olsun babalık yapacak mı? Mutsuz bir çocuk, ileride ruhsal dengesi bozuk olacak bir insan demek. Hiçbir canlıya bunu yapmaya hakkımız yok elbette!

İyi düşünüp karar vermelisin. Başak bir hayatın daha üstüne verilmiş bir karardır bu. Dilerim kendin için hayırlı olanı seçersin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Okuyucu Mektubu

5 aylık evliydim. Sevdim onu, tim hayatımı bırakıp evinin hanımı oldum..Kadın olmak adına ne varsa yaptım..Açığım diye hiç istemedi ailesi beni, alt katımda eltim aynı sokakta 3 görümcem 🙁 dedikodular düşük yaptım 6 ay hamile kalamam derken ilk ay hamile olduğumu öğrendik ama çok geçti

1 gün öncesi ayrılık kararı verilmişti aileler yine karıştı kavgalar çıktı eşyalar toplandı ve bitti her şey severek çıktım o evden içimde onun parçasıyla.

1 ayı geçti ayrılalı ne o ne ailesi arayan soran olmadı eşim bu çocuk için ettiği duaları unuttu babalık yapmayacağım dedi 🙁 yalnızım çok çaresizim çok acı çekiyorum bebeğim 2 aylık dayanamıyorum.