tatli-krizi

Tatlı krizi geldiğinde eliniz, ayağınız titriyor ve aklınızda tatlı yemekten başka hiçbir şey olmuyorsa, üzgünüz ama siz tam bir tatlı ve çikolata bağımlısınız! Şimdi, bu sorundan kurtulmak için size 5 süper önerimiz var, özel haberimizi sonuna kadar okuyun ve önerilerimizi uygulayın, işe yaradığını göreceksiniz.

Paranızı biriktirin, değerlendirin

Her gün tatlı krizini karşılamak için çikolata, kola, gazlı içecek, acur şubur, aromalı kahve gibi yiyecek ve içeceklere ne kadar para verdiğinizin farkında mısınız? Belki de kazancınızın büyük bölümü buraya gidiyor, harcadığınız paraları biriktirmeye ne dersiniz? Kendinize cici bir kavanoz veya kumbara alın: bugünden itibaren tatlı krizi her geldiğinde önce bir bardak su için, sonra da tatlıya vereceğiniz parayı kumbaraya atın. Hafta sonu biriken parayı sayın, gerekirse ilave yapıp bu parayla altın alın. Göreceksiniz, farkında bile olmadan ciddi oranda altın birikecek ve siz daha sağlıklı, daha formda olacaksınız. Altınların görüntüsü sizi motive edecek, tatlıya para harcamaktan vazgeçirecektir.

[wp_ad_camp_2]

Şekeri doğal meyvelerden alın

Meyve tazeliği ve çeşitliliği açısından çok şanslı bir ülkede yaşıyoruz. Özellikle yaz mevsiminde kirazlar, çilekler, kayısılar insanın iştahını kabartıyor. Bu meyveler, hem sağlık açısından çok faydalı hem de tatlı krizini gidermek için çok yardımcı oluyor. Örneğin, ikindi vakti ara öğünü geldiğinde bir avuç içi kadar kiraz ve bir bardak sütü birlikte tüketin, günde güne tatlı isteğinin azaldığını göreceksiniz. Üstelik, bu hazır tatlılara göre çok ekonomik bir mönüdür.

Tatlı krizine mucize çözüm!

‘Yüksek Topuklar’ takipçilerinin deneyip çok memnun kaldığı, tatlı krizine mucize çözüm sunan bir sırrımız var: Tarçınlı süt! Kan şekerini dengede tutup tatlı yemiş hissi uyandıran tarçın ve kalsiyum içeriğiyle yağ yakmayı kolaylaştıran süt birleşiyor ve ortaya muhteşem bir iksir çıkıyor!

TARÇINLI SÜT TARİFİ İÇİN TIKLAYINIZ

tarcinli-sut-zayiflama

Sonuca değil başlangıca bakın

Tatlı krizi geliyorsa, bunun en önemli sebebi eksik beslenmedir. Özellikle, kahvaltı öğününü atlayan kişilerde gün sonuna doğru enerji düşer ve vücut anlık enerji ihtiyacını karşılamak için tatlı krizine girer. Sorunu tespit ettiğimize göre, çözüme geçelim: sabahları mutlaka yulaf ezmesi, yumurta, peynir, domates, salatalık gibi besleyici kahvaltılar yapmalısınız.

Ne istediğinizin farkında olun

Tatlı krizlerinden kurtulmak ve istediğiniz kiloya inmek için bilginin gücü yollarınızı aydınlacaktır. Hemen bir örnek bunu açıklayalım: beynimizden gelen açlık ve susuzluk sinyallerini birbirine karıştırabiliriz, eğer kendimizi dinlemeyi bilmiyorsak… Şu andan itibaren günde en az 2 litre su içmeye, tatlı isteği geldiğindeyse bir bardak su içmeye başlayın, farkı göreceksiniz. Hala şüpheleriniz mi var, deneyin; kaybedeceğiniz tek şey kilo!

Tatlı krizi için çözümleri mutlaka uygulayın.