Tatlı isteğini azaltan besinlerle hazırladığımız detoks suyu tarifimizi deneyin. Bu sayede kilo vermeniz kolaylaşacak, kan şekeriniz dengede olacaktır. Sadece iki malzemeyle yapılan tarifimizi her gün hazırlayın, günden güne mucizevi etkilerini görmeye başlayın!

Tatlı isteğinden kurtulmak için sabırlı olmalısınız. Sadece bir gün detoks suyu içtiğinizde hemen istek azalmaz. Tekrar tekrar detoks suyu içerek, tatlı isteği geldiğinde kendinizi başka işlerle meşgul ederek bu bağımlılıktan kurtulabilirsiniz. Sonunda ise daha ince, sağlıklı ve güçlü bir vücuda sahip olacaksınız.

Tarçın, kan şekerini dengeleyen ve tatlı isteğini kesmeye yardımcı olan harika bir baharattır. Aktarda veya marketlerde çubuk tarçını ekonomik rakamlarla satın alabilirsiniz.

Elma, içerdiği pektin özleriyle açık iştahı kapatmaya, tatlı bağımlılığından kurtulmaya faydalıdır. Ayrıca, bağırsak hareketlerini hızlandırıp kabızlık gidermeye yardımcı olur.

En önemlisi su ise, metabolizma hızını yükseltip daha çok kalori yakmanızı sağlar. Ek olarak, düzenli su içen bireylerin tatlı istekleri ciddi oranda azalır.

Malzemeler,

  • 1 litre oda sıcaklığında su
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 ader küçük boy elma

Hazırlanışı,

  1. Elmayı iyice yıkayıp dilimleyin.
  2. Sürahiye su, elma ve tarçını alın.
  3. Buzdolabına kaldırıp en az 5 saat veya geceden sabaha kadar bekletin.

Önemli bilgiler,

  1. Detoks suyunu saat başı veya tatlı isteği geldiğinde yudum yudum için.
  2. Her gün detoks suyu içebilirsiniz ama her gün yeni malzeme kullanabilirsiniz.
  3. Kırmızı veya yeşil elma olabilir, fark etmez. İkisinden birini kullanabilirsiniz.
  4. Emziren anneler de tarçınlı detoks suyunu içebilir.

Toz tarçın olmaz, çünkü suya karışmıyor ve üstte bir tabaka olarak kalıyor. Yürüyerek aktar veya markete gidip çubuk tarçın alın. Bu sayede hem hareket edersiniz hem detoks suyunu kolayca yapabilirsiniz.

TIKLA OKU: TATLI İSTEĞİNİ KESEN 10 YÖNTEM