tatli-krizi

Canın sıkıldığında çikolata, dondurma, pasta gibi tatlılara mı yöneliyorsun? Kendini mutlu etmek için bildiğin tek yol bu mu? Peki, sonunda kilo aldığında berbat hissettiğin gerçeğini ne yapacaksın? Şimdi, hayatına farklı pencerelerden bakman için sana 10 süper fikir sunuyoruz. Hepsini dikkatlice oku, kendine şefkatli ve sevgi yolu davranmanın yollarını öğren, göreceksin daha mutlu olacaksın!

Kırmızı bir elbise giymek

Kırmızı, canlılık ve yaşam enerjisi veren bir renktir. Doğru tonu bulduğunda sana kesinlikle yakışır ve güzelliğini ortaya çıkarır. Dolabında hiç kırmızı elbise var mı? Hemen bir tane al ve ilk fırsatta giy. Göreceksin, etrafından aldığın iltifatlar seni çikolatadan daha mutlu edecektir.

Ilık suyla duş almak

Suyun terapi gücü vardır, negatif enerjiyi üzerinden atmana ve iyi hissetmene yardımcı olur. Ancak aceleyle değil keyfini çıkara çıkara ılık bir duş almak, seni mutlu edecektir. Hatta duş sırasında tarçın, portakal, limon gibi mutluluk veren kokulara sahip sabun veya duş jeli kullanırsan daha ferah hissedersin. Duş sırasında vücuduna ipek kese yapmak, selülitlerin giderilmesine yardım eder.

Kilo verdiğini görmek

Tartıda eksi rakam ve adım adım ideal kilona ulaştığını görmek seni çikolatadan daha mutlu edecektir. Çikolata yemeyi bıraktığın anda bu harika mutluluğu elde edeceksin. Ama canın sürekli tatlı mı istiyor? Merak etme bunun da çözümü var: Sana tatlı isteğini kesmenin yollarını anlatıyoruz.

TIKLA OKU: TATLI İSTEĞİNİ KESEN YÖNTEMLER

tatli-kekler

Güzel saçlara sahip olmak

Bir gerçek var ki, saçlarımız güzelse kendimizi iyi hissederiz. Şu anda sen ne haldesin? Yoksa, tepeden tokayla toplanmış saçların mı var? Yapma ama! Saçlarına biraz bakım yaparak, evde saç modellerinden faydalanarak ve kendine özen göstererek kesinlikle çok daha mutlu olabilirsin. Maya maskesi saçları güçlendiriyor, parlaklık ve hacim veriyor. Şimdi düşün, senin seçim: Mayayla hamur işi yapıp şişmanlayacağına saç bakımı yapıp güzelleşebilirsin.

Altın veya para biriktirmek

Herkesin maddi kaygıları olabilir; kimi insan 500 liraya gereksinim duyar, kimisi 5.000 lira… Ama hissedilen endişe birbirine benzerdir, hatta buradaki korku daha fazla tatlı yeme isteği doğurabilir. O yüzden hemen para veya altın biriktirmeye başlamanı tavsiye ediyoruz. ‘ama benim biriktirecek param yok’ diyorsan, bir daha düşün! Çikolata alacak paran varsa, aslında onu biriktirebilirsin demektir.

TIKLA OKU: PARA BİRİKTİRMENİN AKILLI YOLLARI
turk-kahvesi-diyeti
Tarçınlı Türk kahvesi içmek

Bazı aromalar, kendimizi daha zinde ve mutlu hissetmemizi sağlar ki tarçın da bunlardan biridir. Evde veya işyerinde kolayca tarçınlı Türk kahvesi yaparak mutlu olabilir, tatlı isteğinden kurtulabilir ve kilo verebilirsin. Tarifi mi? Gerçekten kolay! 1 fincan soğuk su, 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve çeyrek çay kaşığı toz tarçını cezvede karıştırıp pişir ve afiyetle iç.

Güçlü bir orgazm yaşamak

Aslında çikolata veya tatlı isteği genellikle cinsel tatmin eksikliğinden kaynaklanır. İnsan, içgüdüsel olarak mutluluk ister. Ancak cinsel yaşamında mutlu değilse bunu çikolata veya yemekle sağlamaya çalışır. Oysaki, iyi hazırlandığın ve sonu orgazmla biten sevişme seni çikolatadan daha çok mutlu eder. Üstelik, yarım saatlik sevişme sırasında tam 250 kalori yakarsın.

TIKLA OKU: Kadınlarda orgazm olmanın kolay yolları
Günde 14 bardak su içmek

Su içmenin mutlulukla ilgisini merak edebilirsin, hemen açıklayalım: Beynin büyük bölümü sudan oluşur ve sağlıklı çalışması için suya ihtiyacı vardır. Tatlı krizine giren, mutsuz veya depresyonda olanların su içmediği bilinen bir gerçektir. ‘Ama ben su içiyorum’ deyip kestirip atma lütfen! Düzenli şekilde her gün 14-15 bardak su içiyor musun? Haydi şimdi ilk bardağı yudum yudum iç.

askibulmakkkkkk

Tutkulu bir aşk yaşamak

Biliyoruz, aşk siparişle gelmiyor ama evrene mesaj göndermek diye bir gerçek var! Tutkulu bir aşk yaşamak seni çikolatadan daha fazla mutlu eder ve yaratıcılığını artırır. Kendinle ilgili kötü düşünceleri bırak ve etrafına bak, hayatında aşk var mı? Yoksa onu çağır. Eğer bir ilişkin varsa, onu daha keyifli hale getirmeye çalış. Unutma ki neye değer verip özen gösterirsen o büyüyüp güzelleşir. Hayatının güzelleşmesi için çaba göster.

Özgüveni yükseltmek

Canın her çikolata veya tatlı isteğinde dayanamayıp yersen, zamanla kendine saygın azalır, disiplinsiz olduğunu düşünürsün hatta kendinden nefret etmeye başlarsın. Oysaki biraz dişini sıkıp bu isteğe karşı güçlü durursan, özgüvenin yükselecektir. Çünkü iradeli ve disiplinli olduğunu göreceksin, bu değişim hayatının diğer alanlarında da pozitif etki sağlayacaktır. Değişimler acı verebilir, can sıkabilir ama buna dayanmak zorundasın.

UNUTMA: ÇİKOLATA YİYEREK ÇİKOLATA YEMEKTEN VAZGEÇEMEZSİN! Ancak onu yemeyi kestiğinde hayatından çıkacaktır.

icerik-banner-3