623 yıllık medeniyeti ile dünyada önemli izler bırakan, büyük devletten biri Osmanlı Devletidir. Maddi, manevi zengin kültürel tarihi hazineleri ile dolu olan Osmanlı Devleti, geçmişimizden bugüne ışık tutarak geleceğimize yön vermektedir.

İhtişamlı ve gösterişli medeniyetimizin zenginlikleri paha biçilemeyecek kültürel hazinedir.

Yurtdışına satılan ve yağmalanan Osmanlı dönemi eserlerimiz günümüzde sanatçılara ilham kaynağı olmuş, çağdaş sanatta güncel yorumla değerleri tekrar hatırlatılmak istenmiştir.

Afet Yayla, eserlerinde; Kültür bir milletin maddi ve manevi yüce değerlerinin bir bütünüdür. Ona şahsiyetini veren, onu diğer milletlerden ayıran, ona kendine has hüviyetini kazandıran öz varlıklarıdır felsefesinden yola çıkarak, yeni tasarımlar hazırlamış, atalarımızdan bizlere emanet kalan çok değerli dünya da eşine rastlanması imkansız olan kutsal manevi değerlerimiz olduğunu hatırlatmak istemiştir. İnsanoğlunun bu eşsiz tarihi mirasımızı hatırlamasını, tılsımlı ve hissi bir alem içinde yaşıyormuş gibi etkilenmesini hedeflemiştir.

Clipboard01

Tarih boyunca önemsedik güçlü olmayı, çağlar boyunca zorlu savaşlarda zırhlar giydik bedenlerimize, kalkanlar aldık ellerimize, var olmayı, özgür olmayı birlik ve bütünlük içinde olmayı sevdik biz. Savunduk benliğimizi, varlığımızı koruduk.

Sanat zaman, zaman unutulmaması gerekenler hatırlatır bize. Ders alınması gerekenleri anlatır. Bazen de, ödediğimiz ağır bedelleri, var olmak için yok olan bedenleri anlatır.

Derinlikler Sanat Merkezi
teşvikiye Cad. Nar Ap. No.59 K.2 Teşvikiye
0212 291 82 55
info@derinliklerart.com