Basen ve göbekteki yağları eritmek, açlık krizine girmeden kilo vermek için tarçınlı süt içerek zayıflayabileceğinizi biliyor musunuz? Bilimsel araştırma sonuçlarına göre tarçınlı sütün zayıflamaya etkilerini, özel haberimizden öğrenin!

Öncelikle tarçınlı sütün, kilo vermeye nasıl bu kadar yardımcı olduğunu açıklayalım; sonrasında tarifine geçebiliriz. Ayrıca, haberimizin sonunda bonus olarak denenmiş zayıflama yöntemleri var, onları da mutlaka okuyun.

Tarçın, kan şekerini dengeleyen ve enerjiyi yükselten en iyi baharatlardan biridir. Kişinin daha uzun süre tok hissetmenizi sağlarken, metabolizma hızını yükselterek daha çok kalori yakmaya yardım eder.

Süt, içeriğindeki kalsiyum ile vücuttaki kötü yağların yakılmasını ve yağ yakma metabolizmasının güçlenmesini sağlar. En iyi hayvansal protein kaynaklarından biri olan süt, kasları güçlendirir ve bu sayede vücudun daha çok kalori yakmasına yardım eder. Protein özleriyle daha uzun süre tok kalmayı, buna bağlı olarak az yiyerek kolayca kilo vermeyi sağlar. Ayrıca, süt şekeri denilen ‘laktoz’ maddesini içerir ve bu etkisiyle kişinin şeker ihtiyacını doğal yoldan karşılar.

İşte bu, zayıflamaya faydalı iki besini bir arada kullanıyorsunuz ve ayda 4 kiloya kadar yağ kaybedebiliyorsunuz. Peki, tarçınlı süt nasıl kullanılır? Tavsiye edilen kullanım yöntemi şudur: 1 su bardağı süte, yarım çay kaşığı toz tarçın ekleyip karıştırın. Bu karışımı, akşamüzerinde bir tane, uyumadan 3 saat önce bir tane olmak üzere günde toplam 2 bardak tarçınlı süt içiniz.

zayiflama-yontemleri-banner

Tarçınlı sütün zayıflatması için dikkat etmeniz gerekenler

  • Emziren anneler tarçınlı süt içebilir. Bu sayede hem kilo vermesi kolaylaşır hem de sütü çoğalır.
  • Günde toplam 1 çay kaşığı toz tarçın kullanmalısınız, daha fazlası yan etkiye sebep olabilir.
  • Süt, tam yağlı veya yarım yağlı olabilir; fark etmez. Hangisini seviyorsanız, onu içebilirsiniz.
  • Süt, sıcak ya da soğuk ya da ılık nasıl içmeyi seviyorsanız, öyle içebilirsiniz. Ancak sıcak süt içmek daha uzun süre tok tutar.