Hiç tanımadığın bir şehirde, bilmediğin bir evde kalmak mantıklı değil. Onun da sana bu konuda saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum. O senin bulunduğun şehre geldiği zaman, senin evinde kalmamış. Bu yüzden ne tarz bir davranış göstereceğini bilmiyoruz. Ancak mektubunda, “onlarda” kalmamı istiyor demişsin. Bu adam ailesiyle mi yaşıyor? Yani evde aile büyükleri varsa, sana da ayrı bir oda vereceklerse, belki gidip orada kalabilirsin. Ancak arkadaşlarıyla, mesela iki-üç erkek arkadaş bir evde kalıyorlarsa, ben gitmeni tavsiye etmiyorum.

İnsanlar yıllarca birlikte yaşadıkları, evlendikleri, çocuklarının babası olan adamları bile zor tanıyorlar. Kaldı ki, sadece 6 aydır görüştüğün, onu da farklı şehirler olduğu için çok iyi tanıyamayacağın birinin evine gitmen bana akıllıca gelmedi.

Gelmeyeceğini söyleyerek çok doğru bir kara verdiğini düşünüyorum. Eğer bu kararına saygı duymuyorsa, sana karşı da saygısı yok demektir. Bu konuda biraz daha hassas davranması gerekirdi. Ayrıca senin ona hemen gitmemiş olman, kişiliğin ve duruşunla ilgili önemli bir ipucudur. Ciddi bir beraberlik düşünen bir adamın bu konularda daha duyarlı davranıp, seni takdir etmesini beklerdim. Bence gitmemek doğru karardır. Eğer bu yüzden senden ayrılacaksa, bırak ayrılsın, zaten bu profilde biriyle tahminimce biraz zor anlaşırsın. Yine de elbette son karar senindir. Paranoyak davranmak istemiyorum ama şu sabah programlarına bir göz atınca insan, ortadan kaybolan genç kızlarımız, fuhuş tuzağına düşürülenler, tecavüze uğrayanlar ve daha sayamayacağım pek çok kötü olay, çoğunlukla aşık olduğunu zannedip peşine düşenler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kadar kısa bir sürede, uzaktan bir adamı tanımak mümkün değil. Şu atasözünü aklımızda tutmakta fayda var: “Sen eşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah’a emanet et.”

Sevgilerimle…

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

merhaba candan abla

nasıl yazacagımı bilmiyorum ama anlatmayaya başlayayım ben 6 aydır birisiyle çıkıyorum. farklı şehirlerde okuyoruz .aramızdaki uzaklık biraz var.tek sorun uzaklık zaten o benim yanıma geldi.geldigine uzaktan akrabaları vardı orada kaldı şimdide beni yanına çagırıyorve gidersem onlarda kalmamı istiyor ben gelemem dedim bana güvenmiyomusun dedi gerçekten çok iyi birisi yanıma geldiginde hiçbir yanlış davranışını görmedim. sevdigini ve düşündügünü çok belli etmiyo onun yanında çok mutlu oluyorum ama bizde kal deyince hiç gitmek istemiyorum güvenilir birisi ama korkuyorum yinede birkaç arkadaşım asöyledim dahada kafamı karıştırdılar güven duymuyosun gelmedin diye bir haftadır aramıyo kafamı karıştırıyo bu kadar çabukmu vazgeçti diye şimdi ne yapsam bilmiyorum ayrılsam mı yoksa devammı etsem bana yardımcı olurmusunuz. herşey için şimdiden teşşekur ederim

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın