Öncelikle ayrılma biçimi konusunda son derece haklısın. Maalesef kadın veya erkek fark etmiyor, medeni ayrılmayı hala öğrenemedik. İlişkiler bitebilir ama en önemlisi düzgün bitirebilmektir ki; ileride yüz yüze bakacak halimiz kalsın, öyle değil mi? Bu biçimde ayrılık hiç şık olmamış.


Ancak diğer konuda senin çok objektif olmadığını düşünüyorum. 2,5 ay bir insanı tanımak için yeterli değildir bile, kaldı ki; evlenmeyi düşündüğün birini tanımak için son derece gerekli olan bir süredir. Elbette 2,5 ay gezip tozacaksınız ve birbirinizi tanıyacaksınız. Yoksa evlenmeye nasıl karar verebilirsiniz? Ben bu sürede abartılı bir durum görmedim. Onun kafasında evlenmek istediği insana ait bir hayal vardır, sen o hayale önce çok yakın gibi gelmişsindir ancak birlikte geçirdiğiniz zaman diliminde olmadığını görmüş vazgeçmiştir, bu çok doğal. O söylediği sözlere gelince, millet nikahlı eşine ne sözler veriyor da tutmuyor; artık yıl 2012 ve biz duyduğumuz her söze olana kadar tam olarak inanmamamız gerektiğini öğrenmeliyiz.


Ayrıca bunu söylediği zamanlarda gerçekten öyle hissetmiş ve istemiş olabilir ancak zaman geçince bu kararın doğru olmayacağını görmüştür. Bunlar çok doğal gelişmeler. Sen fazla ilişki yaşamadığın için sana çok fazla gelmiş.


Ancak onun ayrılma biçimi, aslında ona ait çok önemli ipuçları verirken, onun kişiliği ve davranışları hakkında sen şikayet ederken, tekrar dönemsini istemen de tuhaf değil mi? İlk defa bu duyguları yaşamanın sebebini ara bakalım, bu adamdan neden bu kadar etkilendin? Onda olan özellikler muhtemelen başkalarında da vardır. Sadece gönül kimi severse, güzel odur!


Yola devam et ve başka insanlarla tanış, mutlaka doğru insanı bulursun.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

okur mektubuMerhaba Candan Abla;


Bugün tesadüfen internette takılırken sizin web adresinize rastladım. Aşk ve ilişkiler ile ilgili olan yorumlarınızı okudum ve çok etkilendim. Burada yaşınızı bilmiyorum; size abla diye hitap ettim ama umarım sakıncası yoktur. Ben de size kendi yaşadığım bir ilişkiden söz etmek istiyorum. Bu konudaki yorumlarınızda benim için çok önemli…


………………………………………………………………………………………………………………………………………………


Ben bu yaşıma kadar ilk defa böyle duygu yaşadım; ilk defa bir insan ile özel şeyler paylaştım ve Sonunda hayal kırıklığına uğradım. Resmen benim duygularımla oynadı ve karşıma geçip bir açıklama yapmadan çekti ve gitti. Üstelik ailesine bana ısınamadığını söylemiş. Beni en çok üzen ve yaralayan nokta da bu oldu. Madem benden ısınamadın da neden beninler 2,5 ay kadar gezdin. Sevdiğini söyledin ; aşkım dedin ; eşim olacaksın dedin. Doğru değil mi?