Genelde özel davetler için tercih edilen takma kirpikler, makyaja büyüleyici bir hava katıyor. Hacimli kirpikler sayesinde gözler daha vurgulu bir hale geliyor. Peki, takma kirpik nasıl kullanılır? Yüksek Topuklar ekibi olarak takma kirpik kullanmanın püf noktalarını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Takma kirpikle ilgili detayları öğrenmek için özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Takma kirpik nasıl ayarlanır ve yapıştırılır?

Takma kirpikler genelde standart boyutlarda satılır ve göz yapısına göre ayarlanabilir. Göz pınarınızından itibaren yarım cm boşluk bırakın ve  göz kapağınızla aynı ölçüde kesin. Takma kirpiği yapıştırmak için, yapıştırıcıyı göz kapağınıza veya takma kirpiklere uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinize daha az zarar gelmesi için, yapıştırıcıyı takma kirpiklere sürmek daha doğru olacaktır. İlk başta, yapıştırıcı biraz belli olabilir. Ancak daha sonra rimel veya eyeliner yardımıyla rahatlıkla kapatabilirsiniz. Takma kirpikleri, cımbızla tutarak kirpik diplerine yapıştırmak pratik bir yöntemdir. Tüm gün takma kirpikle duracaksanız, kirpik yapıştırıcısını yanınıza alabilirsiniz.

Takma kirpiğe rimel sürülür mü?

Takma kirpiği kullanmadan önce göz makyajının bir kısmını tamamlamak gerekir. Rimel ve eyeliner uygulamasını, takma kirpikten sonra yapabilirsiniz. Takma kirpiği yapıştırdıktan sonra rimel uygulamak veya kirpik diplerine eyeliner çekmek, daha dikkat çekici gözlere sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda, görünen yapıştırıcıları örtmeye yardımcı olur. 

Takma kirpik nasıl çıkarılır?

Takma kirpiği çıkarmadan önce göz makyajını iyice temizlemelisiniz. Göz makyajını, pamuk ve makyaj temizleyicisi yardımıyla yumuşak hareketlerle silin. Sıra takma kirpiklere geldiğinde, göz makyajını temizlemeye uygun bir yağ ile kirpikleri yumuşatabilirsiniz. Örneğin, Hindistan cevizi yağı, göz makyajı için uygun ve besleyici bir yağdır. Yumuşayan takma kirpikler, cımbız yardımıyla kolayca çıkacaktır. Böylece, kendi kirpikleriniz de zarar görmemiş olur.

Takma kirpik kullanmanın püf noktalarını öğrendiniz. Takma kirpikleri, uyumadan önce mutlaka çıkartmalısınız. Tekrar kullanmak isterseniz, üzerindeki yapıştırıcıyı cımbız yardımıyla temizleyerek takma kirpikleri saklayabilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Dolgun ve uzun kirpikler için doğal yöntemler

Kirpik uzatma yöntemleri

Gözleri büyük göstermenin etkili yolları

guzellik banner