kefirin-faydalari-nedir

Süt içerek zayıflama hakkında her şey

“Yedikleriniz ilacınız olsun!” sözünü daha önce duydunuz mu? Biz, “Yüksek Topuklar” olarak, besin seçimlerimizin zayıflamaktan mutlu olmaya, iyi hissetmekten sağlıklı yaşamaya kadar pek çok alanda etkili olduğuna inanıyoruz. Örneğin, Süt gibi yediden yetmişe herkes için faydalı mucizevi besinleri keyifle tüketerek daha iyi yaşıyoruz. Siz de bize eşlik etmek ister misiniz? O halde, sütün zayıflama faydaları ve süt içerek zayıflama tarifleri sunduğumuz özel haberimizi mutlaka okuyun!

Süt yağ yakıcıdır

Sütün içeriğinde zayıflamayı kolaylaştıran protein, kalsiyum, potasyum, B12 vitamini, D vitamini, fosfor gibi özler bulunur. Özellikle kalsiyumun, yapılan son bilimsel araştırmalarda vücutta yağ yakım metabolizmasını uyardığı ve ayda 4 kiloya kadar yağ yaktırdığı gözlemlenmiştir.

[wp_ad_camp_2]

Süt kilo vermeyi kolaylaştırıcıdır

Kilo vermek aslında, organlarımızın ve hücrelerimizin kendini yenilemesi, hayata yeniden başlaması anlamına gelir. Zararlı yağ hücreleri küçülüp yok olur, faydalı kaslar beslenir ve güçlenir, siz kendinizi hem formda hem mutlu hissedersiniz. Süt, kilo vermeye yardımcı özelliğiyle yenilenmenize yardımcı olur.

Süt göbek eritir

Son yıllarda yapılan bilimsel deneylerde, düzenli süt ve süt ürünü tüketen bireylerde göbek yağlarının daha hızlı eridiği görülmüştür. Bu durumda siz de göbek eritme projenizde her gün 2-3 porsiyon süt veya süt ürünü alarak başarılı olabilirsiniz.

Süt iştahı keser

Diyet yapanların karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, aşırı iştah ve kolay kolay doymamaktır. Ancak süt, içerdiği mucizevi mineraller sayesinde daha çabuk doymayı sağlar, tokluk süresini uzatır. Örneğin, yemeklerden 15 dakika önce bir çay bardağı az yağlı süt içmek, iştah kesmeye yardımcı olur.

Süt tokluk süresini uzatır

Laktoz, yani süt şekeri kişinin enerji ihtiyacını sağlıklı yoldan karşılar ve tokluk süresini uzatır. Yani, düzenli olarak süt ve süt ürünleri tüketen bireyler hem daha uzun süre tok hissederler hem de kilo verirler.

Süt diyabet hastalarına iyi gelir

Diyabet yani halk arasındaki ismiyle şeker hastalığı veya insülin direnci yaşıyorsanız süt, tedavi sürecine yardımcı olacaktır. Yapılan pek çok bilimsel test, sütün kan şekerini dengede tuttuğunu, halsizlik ve çabuk acıkma gibi sorunları ortadan kaldırdığını göstermiştir.

Tam yağlı süt mü daha iyidir?

Tam yağlı mı yoksa az yağlı mı süt içmek gerektiği, hep merak edilir. Bu sorunun cevabı sizin ihtiyacınıza göre değişmektedir: Eğer, kilo verme diyeti yapıyorsanız yarım yağlı süt içebilirsiniz, böylece aynı miktarda kalsiyum, protein alırsınız ama kalori miktarı daha düşüktür. Ancak, sağlıklı yaşam için içiyorsanız, emziren anne veya hamileyseniz tam yağlı süt içebilirsiniz. Zaten, iki tür arasında kalori farkı pek yoktur.

[wp_ad_camp_2]

Süt kaç kaloridir?
  • 1 su bardağı tam yağlı süt 128 kaloridir.
  • 1 su bardağı yarım yağlı süt 92 kaloridir.
Zayıflamak için süt nasıl içilir?

Zayıflama amacıyla süt içiyorsanız, sütünüz mutlaka sıcak olmalıdır. Bu sayede midede kalma süresi uzar ve siz kendinizi tok hissederek keyifle kilo verirsiniz.

Bir bardak süt ortalama 100 kaloridir ve günde 3 bardağa kadar süt içip sağlıkla zayıflayabilirsiniz. Ama, ister az yağlı ister tam yağlı olsun sütünüzü uyumadan 3- 4 saat öncesine kadar içmiş olmalısınız, aksi halde yağ olarak depolanabilir. Yani, uyumadan hemen önce süt içmeyiniz.

Tarçınlı süt zayıflatır mı?

Biz, “Yüksek Topuklar” editörleri olarak ara öğünlerimizde ve acıktığımızda akşam yemeğinden sonra tarçınlı süt içerek formumuzu koruyoruz. Tarçın, kan şekerini dengelemede en iyi bitkilerden biridir ve sütle birleştiğinde mükemmel bir yağ yakıcıya dönüşür.

Zayıflatan Tarçınlı süt tarifi için TIKLAYIN

tarcinli-sut-zayiflama

Emziren anneler sütle zayıflayabilir mi?

Evet, emziren anneler süt içerek zayıflayabilir. Amaç zayıflamak olmasa bile bebeğin sağlıklı gelişimi ve annenin formda, zinde ve mutlu olması için günde 3-4 porsiyon süt veya süt ürünü tüketmesi gerekir. Yukarıda saydığımız protein, kalsiyum, magnezyum, B12 içerikleriyle süt emziren annelerin de zayıflamasına yardımcı olur.

Süt içemeyenler ne yapmalıdır?

Süte alerjiniz varsa veya süt içmekten hoşlanmıyorsanız; yoğurt, kefir, ayran, peynir gibi süt ürünlerini mutlaka tüketmelisiniz. Çünkü süt, sadece zayıflamak için kemik, diş sağlığı, bağışıklık sistemi, saç ve cilt güzelliği için gereklidir.

Her gün bir bardak kefir içen insanlarda kabızlıktan cinsel güç eksikliğine, şişmanlıktan şeker hastalığına kadar pek çok sorunun çözüldüğü görülmüştür. Kefirin faydalarından yararlanmak için her gün mutlaka tüketmelisiniz.

zayiflama-yontemleri-banner