Anal seksle gelen ruhani uyanış!

Değerli okuyucu, çok rica ediyorum haber başlığındaki “anal seks” ifadesini görüp, tamamını okumadan, ahlak sorgulayan yorumlar yapmayınız. Sabırlı olup, hayata arka kapıdan bakan bir kadının, Toni Bentley’in hikâyesiyle tanışın.

Klasik bale eğitimi alıp New York Şehir Balesi’ne katılan Toni Bentley, on yıl dans ettikten sonra yazmaya başlıyor. Edebiyat dünyasında çok cesur ve enteresan bir konuda güncesiyle iz bırakıyor: “The Surrender: An Erotic Memoir” (teslimiyet: bir erotik anı) Anal seks yoluyla elde ettiği ruhani uyanışı anlattığı günlüğüyle New York Times’in most notable books (en dikkate değer kitaplar) listesine giriyor.

Peki, ne anlatıyor? “Eşikte oturuyorum. Tanrının paradoksal entrikalarının nihai paradoksu belki de bu: Popom benim tam da cennete açılan kapım. Cennetin kapıları düşündüğünüzden de yakın.” diye yazan Bentley, anal seksin kendini nasıl cennete yaklaştırdığını ifade ediyor. Acı çekmenin, aşağılanmanın, utanmanın onu nasıl özgürleştirdiğini ve bunu anal seksle sağladığını söylüyor.

Toni Bentyle

“Surrender”, Türkçe kelime anlamlarının teslim olmak, kapılmak, bırakmak olduğunu göz önünde bulundurup, psikolojik ihtiyaçlarımızdan “bağımlılık, ait hissetme” ile harmanladığımızda teslimiyetle gelen uyanışın, aydınlanmanın doğal bir süreç olduğunu görebiliyoruz. Hayatta pek çok şeye teslim olabiliriz: bir sevgili, Tanrı, iş, çocuklarımız gibi… Yazarsa bunu anal seksle sağlamış… Hayat bu, kim nasıl uyanacak; bilemeyiz!

Özgürleşmek, rahatlamak için bazı insanlar terapiste gider, alışveriş yapar, madde kullanır, yoga yapar, seyahat eder… Toni Bentley ise bunu teslimiyetle, anal seks sırasında hissettiği güçlü duygularla sağlıyor. Bense, pek çok kişinin pornografik baktığı bu duruma, ruhani gözlerle bakabilen yazarı çok anlamlı buluyorum. Frued, “bazen pipo sadece pipo” demiş ama bu örnekte olduğu gibi pipo sadece pipo değil.

A.

Yorum Yapın

vestel