Daha önce de kavgalarınız olduğunu söylemişsin. Belki bu da kısa ayrılıktır ve yine birbirinize dönersiniz. Sevdiğin kişinin içinde bulunduğu ruhsal durum kötü olabilir. Belki şu anda doğru karar alamıyordur. Ona biraz zaman tanımanı öneririm.

Ancak sonucunda barışsanız bile, durup biraz düşünmen gerekebilir. Bu ilişki daha fazla emek vermeye değer mi, buna sen karar vereceksin. 6 yıl uzun bir zaman, bu sürede hala ilişkinizin ne olduğuna birlikte bir isim verememişseniz, her sorunda ayrılabiliyorsanız, sence de ortada bir problem yok mu?

Zararın neresinden dönülse kardır. Sen bu süreci hepimizi gibi zaman içinde atlatırsın. Beni düşündüren bundan sonrası! Tekrar barışırsanız ve olaylar yine aynı şekilde gelişirse, yine bu işten zarar gören sen olacaksın. Önüne bakıp, hayatına bir yön vermeni tavsiye ederim.

Emeklerime yazık diye düşünmen çok doğru değil. Bir ilişki için her iki taraf da emek vermiştir ki, bu kadar yıl sürmüştür. Yaşamın kendi emek istiyor. Sonuçta bu insanla iyi ve kötü yaşanan 6 yıl var. Bence gülümsediğin her an için emek vermeye değmiştir. Sen diğer yanlarını düşünmelisin.

Umarım kendin için doğru olan kararı verirsin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

6 yılımızı verdik bu birlikteliğe. Bu 6 yıl içinde ayrılıklarımız kavgalarımızda oldu ama bir şekilde konuşarak hallede biliyorduk. Ama benim bazı sebeplerden dolayı ona olan güvenim azalmıştı. Bunu ona dürüstçe söyledim. Ona karşı hep açık oldum. Son kavgamızda beni bırakıp arkasına bile bakmadan çekti gitti. Uzun zaman görüşmedik. Ben dayanamayıp aradım ve bana bittiğini çok yorulduğunu, artık sadece ekmek parası kazanmak için mücadele vereceğini söyledi. Bir çırpıda. Kendimi o kadar kötü hissettim ki sanki her şeyin sorumlusu bendim. Başına gelen her kötü şeyin sorumlusuymuşum gibi suçladı beni. Bende o anda bitti her şey ama hala kızgınım, kırgınım ben her şeyde her kötü günde yanında olan tek insandım. Bana bunu nasıl rahatlıkla söyleyebildi hala aklım almıyor. Bu kadar kolay mı bir insanı suçlamak? Emeklerime yazık değil mi? Ne düşüneceğimi bilemiyorum artık.

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN