suicmekkkArtık hepimiz çok iyi biliyoruz ki, her gün 2 litre su içmemiz gerekiyor. Ancak bazı kişilerin su içmekten yana sıkıntısı var. Su tüketimi konusunda siz de sıkıntılar yaşıyorsanız, size uyabilecek bu basit yöntemleri deneyin. Daha fazla su içtiğinizi fark edeceksiniz.

Su hepimiz için hayati öneme sahip ve sizin gün içinde tükettiğiniz çay veya kahve, tam olarak su içmişsiniz anlamına gelmiyor. Bedeninizin gerçekten iyi ve sağlıklı suya ihtiyacı var. Eğer su içmeyi sevmeyenlerdenseniz, size birkaç basit önerimiz olacak.

  1. Suyun tadını sevmediğiniz için içmiyorsanız, sürahinin içine bir dilim portakal, taze nane, salatalık kabukları ve yeşil elma dilimleri koyarak, suya aroma katabilirsiniz.
  2. Bir bardak su içine bir adet kuru erik atın. Bir süre bekletin. Suyu için, eriği de yiyin. Özellikle kabızlık şikayeti olanlar için çok uygundur.
  3. Yemeğe başlamadan önce, sanki yemeğin bir parçasıymış gibi bir bardak su içmeyi alışkanlık edinin.
  4. Eğer gün içinde fazla çay ve kahve tüketirseniz, susuzluk hissetmeyebilirsiniz ancak bu vücudunuzun su eksiğini tamamladığınızı göstermez. Bir bardak kahve içtikten sonra, aynı bardağa hemen bir bardak su koyun ve kahve gibi içmeye devam edin.suicmekkk2
  5. Su içmeyi unuttuğunuz için içmeyenlerdenseniz, pc ekranına post-it asın. Buzdolabının kapağına yazın.
  6. Her sabah uyandığınızda ve her gece yatmadan önce bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmeye çabalayın
  7. İşe geldiğinizde ve işten ayrılırken bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin
  8. Çantanızda bir küçük su taşıyın
  9. Uzun süreler arabada zaman geçiriyorsanız, mutlaka arabada bir şişe su bulundurun.
  10. Bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsanız, kendinize alarm kurun ve her saat başı su içmeyi hatırlatın.

Suyun hayatınızda büyük yer kapladığını unutmayın! Vücudunuzun %55-75’i sudur. Yani sizin suya ihtiyacınız var. Bu yüzden kendinize bu alışkanlığı edinmek için 21 gün süre tanıyın. 21 gün, bir alışkanlığın yaşamınızda yer etmesi için gayet uygundur.

GÜNÜN HANGİ SAATİ SU İÇMENİZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!