sporcu-sutyeni

Göğüslerimizin sağlığı ve güzelliği için spor yaparken koruma altına almalıyız! Spor sütyeni giymek, koşarken veya yürürken yer çekimine maruz kalan göğüslerimizin dengesini sağlar ve acı çekmemizi önler.

Evde zayıflama hareketleri yaparken veya spor salonundayken mutlaka spor sütyeni kullanmamız gerekir. Özellikle, büyük göğüslü kadınlar bu tür ürünleri tercih etmelidir. Hareket esnasında göğüslerin acımasından, sarkmasından ve şekil bozulmasından korunabilirler.

Spor sütyeni çok farklı kumaşlardan ve renklerden üretilmiş, her markada değişik modeller bulabiliriz. Ama en önemlisi, vücut yapımıza uygun olması ve teri hapsetmesidir. Çünkü spor yaparken terleriz ve giydiğimiz kıyafetler teri çekmezse hem pişik gibi sağlık soruları yaşarız hem de kötü koku nedeniyle kendimizi rahatsız hissederiz.

Modern tasarımlarını ulaşılabilir fiyatlara sunan Yeni İnci’nin nefes alan, teri emen, özel kesimli sütyeni spor yapmayı kolaylaştırıyor.

Spor yaparken kıyafetlerin vücut hareketlerini desteklemesi ve esnek olması kuralı iç çamaşırları için de geçerli. Bu sebepledir ki Yeni İnci’nin spor yapan kadınların ihtiyaçlarını düşünerek ürettiği sütyeninde rahatlık ön plana çıkıyor. Nefes alabilme özelliği sayesinde terlemeyi önleyebilmesi de spor esnasında büyük konfor sağlıyor.

Penye-pamuk karışımı kumaşa sahip sporcu sütyen, Yeni İnci tarafından “2002” kodu ile satışa sunuluyor. Kalın askıları sayesinde göğüs ağırlığını azaltırken, alt kısımda bulunan destekleyici bant sayesinde vücuda daha iyi oturuyor. Süngerli kısmı cup bölümlerine esneklik kazandırdığı için hem estetik hem de rahat bir kullanım sunuyor. Yeni İnci bu modelini ayrıca lacivert-beyaz, beyaz-kırmızı, siyah-kırmızı, siyah-gri olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile üretiyor. Antibakteriyel olup, azo testinden de geçen Yeni İnci güvencesiyle satışa sunulan sporcu sütyenleri kadınların daha uzun süre ve verimli spor yapmalarını sağlarken, spor süresince rahatsızlık hissi uyandırmıyor.