Şehir hayatı, yoğun tempo derken kimi zaman yemek yemeye bile fırsat bulamıyoruz. Buna rağmen spordan sonra bile bakımlı ve güzel görünebilen kadınların neler yaptıklarını merak ediyor musunuz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, spor sonrası daha iyi görünmeniz için öneriler sunuyoruz. Küçük değişikliklerle spordan sonra sağlıklı bir cilde ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Spora başlamadan önce makyajınızı temizleyin

Spor esnasında, gözeneklerinizin ter ve makyajla kapanmaması için, spora başlamadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin. Böylece, cildiniz daha rahat nefes alacaktır. Pratik olması için çantanızda makyaj temizleme mendilleri veya ufak boy cilt bakım ürünleri bulundurabilirsiniz. Spordan sonra da aynı şekilde cildinizi temizleyin ve nemlendirin.

TIKLA OKU: En iyi 10 makyaj temizleyici

Parfüm ve deodorant tercihinizi doğru yapın

Parfüm ve deodorantlar güzel kokmanın pratik yollarındandır. Ancak güzel kokmak için kimyasal içerikli ürünler yerine doğal ürünler tercih edin. Duşunuzu aldıktan sonra doğal içeriğe sahip bir deodorant veya vücut spreyi kullanabilirsiniz.

Bol su içmeyi unutmayın

Vücut spor esnasında terleme ile su kaybeder. Vücudun susuz kalması, gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Yeterli miktarda su içerek cildinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Su, aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize de yardımcı olur. Su içmekten hoşlanmıyorsanız, suyunuzu farklı meyvelerle tatlandırabilirsiniz.

TIKLA OKU: Sağlıklı bir yaşam için su içme rehberi

Doğal bir makyajla kusursuz görünün

Spor sonrası cilt canlı ve sağlıklı görünür. Bu doğal görünümü bozmayacak hafif bir makyaj yapabilirsiniz. Dudaklarınız için bir nemlendirici veya pembe tonlarında tatlı bir ruj iyi görünmeniz için yeterli olacaktır.

TIKLA OKU: Tembeller için güzellik rehberi

Zahmetsiz ama havalı saç modelleri deneyin

Spordan sonra saçlarınızla uğraşmak zor gelebilir. Ancak, zahmetsiz saç modelleriyle de iyi görünmeniz mümkün. Dağınık örgü, at kuyruğu gibi saç modelleriyle spor sonrası hem güzel görünecek hem de zamandan tasarruf edeceksiniz. 

İki çanta taşımak yerine tek bir çanta kullanın

Spor kıyafetleriniz için yanınızda taşıdığınız spor çantası, günlük kombininize uygun olmayabilir. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız, şık ve kullanışlı bir çanta tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmekten vazgeçmeyin

Cildi ve saçları dıştan ve içten beslemek çok önemlidir. Tükettiğiniz besinler, dış görünüşünüzden ruh halinize kadar pek çok konuda önemli rol oynar. Bu nedenle, her daim sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.

TIKLA OKU: Cilde iyi gelen meyveler

Spor sonrası daha iyi görünmeniz için önerilerimizi okudunuz.