Spermin faydaları hakkında çeşitli araştırmalar yapılsa da, bizler sperm hakkında neredeyse hiç konuşmayız. Peki, siz spermin cilde, saça, vücuda faydalarını biliyor musunuz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için, spermin faydalarını araştırdık. Araştırmalar sonucu edindiğimiz ilgi çekici bilgilere çok şaşıracaksınız. Spermin faydalarını öğrenmek için özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Sperm, erkeklerin testislerinde üretilen ve üremeyi sağlayan sıvıdır. Testislerin ısısı, vücut ısısının 5 ila 7 derece altında olduğu için, sperm daha uzun süre sağlıklı bir şekilde saklanır. Protein bakımından zengin olan sperm aynı zamanda, B12 ve C vitaminler, aminoasitler ve çeşitli enzimler içerir.

Sperm yutmanın faydaları nelerdir?

Spermin ağızdan alınarak yutulması konusunda pek çok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaların bir kısmı, sperm yutmanın bir faydası olmadığı yönündedir. Bir kısmı ise, bol miktarda protein içerdiği için kas sistemini desteklediğini ortaya koymuştur. Kas yapısını güçlendiren ve koruyan bir etkisi olduğu söylenmektedir. İçerisinde bulunan vitaminler, enzimler, aminoasitler ve kreatin maddesi sindirim sistemini düzenlemeye yardımcıdır. Aynı zamanda, kansere karşı koruyucu bir madde daha içerdiği bilinmektedir.

Spermin cilde faydaları nelerdir?

Sperm, B12 ve C vitaminleri bakımından zengindir. Bu özelliği sayesinde, cilt sağlığını destekler. Yapılan araştırmalar, spermin cildi gençleştirici özelliğe sahip olduğunu ortaya koymuştur. Sperm, ciltteki kolajen üretimini arttırarak, cilde parlaklık kazandırır. Düzenli uygulandığında, daha genç görünmenizi sağlar. Bazı kozmetik markaları gündüz kremlerinde insan spermi kullanmaktadır. Amaçları ise cilde korumak, güzelleşmesine yardımcı olmak. Üstelik bu çalışma, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yaptığı araştırmalarla desteklenmektedir.

Spermin faydalarını öğrendiniz.