Nişanlının seninle ilgili yaşadığı güvensizlik duygusu, tek bir hamle yapmakla geçmeyecektir. Zamanla, görerek, emin olarak tazelenecektir. Sen kendini onun yerine koy, sen nasıl güvenirdin?
Güven bir ilişkide en değerli öğedir ve zedelendiğinde toparlanması için zor ve meşakkatli bir yoldan geçmek gerekir. Bunu göze alacaksın.

Sevdiğin kişiye sözlü olarak sana güvenmesini söylemek bir işe yaramaz. Zamana bırakıp, görmesini sağlayacaksın. Önceleri onun güvensizliği yüksek olduğundan hep seni kontrol edecek ve açığını arayacaktır. Ancak sen kendine güvenir ve dürüstlükle her sorusuna cevap verirsen, bir müddet sonra tekrar güveni oluşacaktır. Bu süre içinde sabırlı davranmak zorundasın.

Ancak burada benim kafamı karıştıran başka bir soru var. Ona yalan söylemene sebep olan olayları neden yaşadın? İlişkinde eksik olan neydi ki, sen çözüm yolu olarak kendini internete attın. Orada olan olayları yazmadığın için bilemiyorum, zaten önemli olan da bu değil. Senin neden buna ihtiyaç duyduğun! Seni bu davranışlara iten sebepler ortadan kalktı mı, yoksa evlilik fikri cazip geldiği için mi bu ilişkiyi devam ettiriyorsun.

Çok sevdiğini yazmışsın ama bu durumda o yalanları söylediğin zamanlarda nişanlını sevmiyor muydun diye sormak zorundayım. Burada önemli olan şu: Sen bu ilişkide gerçekten mutlu olacak mısın? Nişanlının sana güvenmesinden daha öte olan sorun, sen kendine güveniyor musun? Sanırım bu sorulara kendi içinde dürüst cevaplar vermeli ve ona göre seçim yapmalısın. Diğer kısım, dedim gibi, ancak zamanla toparlanacaktır.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz. İnternet konusunda çok problem yasadık, 6 kez ona yalan söyledim ama o her şeyi sineye çekti. Şimdi bana güvenmiyor. Onun bana güvenebilmesi için ne yapabilirim? Ailelerimiz birbirimizi tanıyor, yüzüğümüz var parmağımızda. Ne yapabilirim, onu kaybetmek istemiyorum, lütfen bana yardım edin. Onu mutlu etmek için her şeyi yaparım. Ne olur yardım edin bana.. Çok zor durumdayım, çok seviyorum..

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN