Ancak burada şöyle bir sınır var: Senin de bu isteği ruhen ve bedenen onaylaman gerekir. Eğer sen bu şekilde denize girmekten rahatsız olmayacaksan, girebilirsin, buna kimse karışamaz.

Benim aklıma takılan soru bu değil! Bu tek bir fantezi mi? Böyle bir isteği olan erkek, muhtemelen eşinin başkaları tarafından arzulanmasından zevk alıyordur. Bu ilk isteğin ardından, seni başka biriyle ilişkiye girerken görmek istediğini ve bunu seyretmek istediğini söylerse; o zaman ne yapacaksın?

Kocanla senin aranda geçecek tüm cinsel fanteziler, sadece ikinizi ilgilendirir. Buna kimse karışamaz ancak senin istemediğin noktalara olayın varması mümkün gibi duruyor. Ben sadece bir örnek verdim. Fantezi dediğinin sınırı, ucu yok ki!

Bu konuda ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Kocan bile olsa, kimse sana istemediğin şeyleri yaptıramaz. Bedenin sana aittir. Sen sadece sevdiğin ve istediğin şeyleri yapmalısın. Gerisi baskı ve zorbalığa girer, üstelik hukuksal yanı da var. Boşanma sebebidir bu anlattıkların.

Yaşadığımız ülkenin örf ve adetleri kısmına girmeyeceğim ama senin içindeki sınırları zorlamak, ciddi suçtur. Lütfen bu kararı verirken çok dikkatli düşün. Sen bir bireysin ve kimsenin zorlamasıyla, özellikle kendi bedenini konu alan bir durumda, hareket etmek mecburiyetinde değilsin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

okur mektubu:

Ben 35 yaşında ve 10 yıllık evliyim. Eskiden sevişirken eşimin fantezisi arasında benim üstsüz denize girmem vardı. Ama bu sene eşim şimdiden başladı illa ki denize üstsüz gireceksin diye. Önceleri fantezi diye aldırmıyordum. Bu sene mutlaka öyle girmemi istiyor. Normalde zaten kıskanç bir adam değil. Ama anlayışlı, her dediğimi yapan biridir. Gören olur diyorum” görsünler bir şey olmaz” diyor. Bu yazın kesin tutturacak üstsüz gir diye. Ne yapmalı bilmiyorum. Kimseye de soramıyorum. Şaşkınım, ne yapmalıyım, yoksa bana çok iyi davranmasından dolayı bir defa dediği gibi girsem mi denize? Lütfen fikirlerinizi yazın.