siyah-noktalara-kesin-cozum

Siyah noktalara kesin çözüm buldum!

Burnunun üstündeki siyah noktalara sinir olmayan var mı? Ayna karşısına geçip tek tek sıkarak onlardan kurtulacağını düşenen kaç kişiyiz? Eminim ki oldukça yüksek sayıda kadın, siyah nokta temizleme yolunu bulmak istiyor. Müjdemi isterim: Tesadüfi bir şekilde siyah noktalarımdan kolayca kurtuldum ve şimdi keşfimi sizinle paylaşıyorum!

Hayatımın her alanında doğal ve sadelikten hoşlanırım ve doğadan her şeyin bizim için bir mucize sakladığına inanırım. Siyah noktalara kesin çözümü, bu inancıma güvenerek buldum. Salatada kullanmak üzere avokado dilimliyordum, kabuğun içinde bir parçacık avokado kaldığını gördüm, onu çöpe atmaya kıyamadım, acaba nasıl kullanabilirim diye düşündüm. Aklıma, avokadonun cilt ve saç bakımı süper besleyici bir meyve olduğu geldi ve kabuğun içinde kalan avokadoyu burnuma sürdüm. Derinlere ulaşması için yuvarlak hareketlerle masaj yaptım sonra yaklaşık on beş dakika cildimde bekledi. Bu sırada cildimde bir gerilme, ısınma hissediyordum ki bunun iyiye işaret olduğuna emindim!

[wp_ad_camp_2]

Banyoya gidip yumuşak hareketlerle ve ılık suyla burnuma sürdüğüm avokadoyu duruladım. Aynaya baktığımda şoka uğradım çünkü sıkmadan, temizleme jeli kullanmadan, keselemeden siyah noktalarım büyük oranda azalmıştı. “Bu bir mucize olmalı!” deyip bir kere daha avokado maskesi yapmaya karar verdim ve ikinci kullanımda sonuç muhteşemdi: Siyah noktalarım biraz daha azaldı. İlerleyen günlerde burnumun üstündeki ölü deriler kendiliğinden soyulup altındaki taze cildin ortaya çıkışına şahit oldum. Şimdi, gönül rahatlığıyla sizlere avokado maskesini tavsiye edebiliyorum, bana çok iyi geldi!

İşte bu benim, Arzu :) Avokado maskesi cildimi aydınlattı ve yeniledi.
İşte bu benim, Arzu 🙂 Avokado maskesi cildimi aydınlattı ve yeniledi.

Özetleyecek olursam siyah nokta temizliği için avokado maskesi nasıl yapılır anlatayım:

  1. Bir çay kaşığı avokadoyu krem gibi siyah nokta olan bölgelere sürün.
  2. Yaklaşık 15 dakika bekletin ama isterseniz geceden sürüp sabaha kadar cildinizde tutabilirsiniz.
  3. Bu arada, ben sadece burnuma sürdüm ama tüm cilt bakımında güvenle kullanabilirsiniz, çok iyi gelecektir.
  4. Ilık suyla, yumuşak hareketlerle durulayın. Ama çok avokadonun o çok faydalı A ve E vitamini içeren yağı cildinizde kalacak kadar hafif temizleyin.

Avokado maskesini ne kadar kullanmak gerekir?

Siyah noktalarınızdan tamamen kurtulana kadar bence her gün avokado maskesini yapın, zaten gördüğünüz gibi kullanması çok kolay.

En iyi sonucu görmek için banyodan sonra gözenekleriniz açılıp siyah noktalar yumuşamışken maskeyi yapmanız daha iyi olur, ben bu şekilde daha çok memnun kaldım.

avokado-maskesi-siyah

Avokado nerede satılır, nasıl saklanır?

Avokado ülkemizde yeni yeni tanınan bir meyve ama marketlerin manav reyonlarında kolayca bulunuyor veya internetten sipariş edebiliyorsunuz.

Siyah nokta temizliği için avokadodan bir çay kaşığı aldınız, kalanını ne yapacak değil mi? Bu önemli soruya cevap vereyim: Dilimleyip buzdolabı poşetine koyup dondurucuya kaldırın. Bu şekilde uzun süre taze kalacaktır. Kullanmadan 15 dakika önce çıkarırsanız hemen çözülür ve uygulamaya hazır hale gelir.

Avokado nasıl soyulur?

Madem bu kadar bahsettim, avokado nasıl temizlenir onu anlatayım: Ben genellikle tam ikiye böler gibi kesiyorum ve tutup çekerek iki parçaya ayırıyorum. Bir yemek kaşığı yardımıyla avokadoyu kabuğundan çıkarıp alıyorum. Aşağıdaki video ise size bu konuda yardımcı olacaktır:

Evde güzellik ve bakımdan hoşlanıyorsanız, bence mutlaka aşağıdaki haberlerimizin üzerine tıklayıp okuyun, gerçekten işe yarar güzellik sırlarını öğrenebilirsiniz.

Kaş kalınlaştırmanın doğal yolları

Denenmiş doğal güzellik maskeleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri

ArzuHafif ve mutlu günler dilerim! 🙂

Arzu Karabulut

Yüksek Topuklar / Genel yayın yönetmeni

Facebook: https://www.facebook.com/YuksekTopuklarNet

Instagram’dan takip etmek için: https://instagram.com/arzukarabulut1