siyah-nokta-yumurta

Evde siyah nokta temizliği için doğal ve kolay bir yöntemimiz var: Yumurta akı maskesi! Bu ekonomik ve etkili güzellik sırrıyla, siyah noktaları derinlemesine temizleyebileceksiniz.

Cilt gözeneklerinin açılmış, siyah noktaların yumuşamış olması maskenin daha çok etki göstermesini sağlıyor. Bu yüzden, yumurta akı maskesini duştan sonra veya yüzünüzü su buharına tuttuktan sonra uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Siyah nokta temizliği için gerekli malzemelerimiz çok basit: Bir adet yumurta akı, bir adet mutfak fırçası, ince bir kat peçete. Malzemeler hazırsa, uygulamaya geçelim. Yumurta akını bir kasede iyice çırpın. Fırça yardımıyla siyah nokta olan bölgelere sürelim. Üzerini kaplayacak şekilde ince bir kat peçete yapıştıralım. Peçetenin üzerinden bir kat yumurta akıyla geçelim, kuruması için yaklaşık 10 dakika bekleyelim.

Bu bekleme süresinde hızlı bir şarkı açıp dans edebilir ve metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermeye veya formunuzu korumaya devam edebilirsiniz.

Yumurta akı maskesi kuruyup siyah nokta temizleme bandı gibi sertleştiğinde uçlarından başlayıp yavaş yavaş soyarak maskeyi çıkarın.

Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp durulayın. Nemlendirici krem sürün.

Siyah nokta temizliği ve cilt bakımı için bu maskeyi her hafta tekrarlayın.

icerik-banner-3

Kendinize bakmayı bir ödüllendirme sistemi olarak görün. Örneğin, her Pazar günü cilt bakımı veya saç bakımı yapın. Kişisel gelişim kitapları okuyun. Daha eğlenceli seçimler de var: Ücretsiz tarot baktırmak için buraya tıklayın! =)