siyah-nokta-temizligi

Biraz iş yoğunluğu, biraz tembellik derken haftalardır cilt bakım ve temizliğimi ihmal ediyordum. Nihayet bugün siyah nokta temizleme bandı kullandım ve sonuç korkunç: dünyanın tüm siyah noktaları toplanıp burnuma yerleşmiş! Hemen cildimi iyileştirmek için en etkili bakım ve temizlik yöntemlerimi düzenli olarak uygulamaya karar verdim; elbette bilgilerimi kendime sağlayacak değilim, sizinle paylaşıyorum.

Durumu kabullenip düzenli oluyoruz

Siyah nokta denen sinir bozucu durumla baş etmenin ilk adımı, varlıklarını kabul etmek ve düzenli bir şekilde cilt bakım ve temizliği yapmak zorunda olduğumuzu bilmektir.  Ama bunun ödüllerini hem şimdi hem ilerleyen yaşlarımızda göreceğiz; hep aklımızda tutalım. Ne yapalım, bizim de yağlı bir cildimiz var; ona göre hareket edeceğiz. Siyah nokta temizleme yöntemlerimden fayda görmek için sabırlı ve düzenli bir şekilde önerilerimi uygulamalısınız; hemen bırakmak yok. Anlaştık mı?

Doğanın şifalı elini tutuyoruz

Doğanın şifalı eli, siyah nokta temizliği için bize bal ve tarçın maskesiyle yardımcı oluyor. Bu benim yıllardır en severek kullandığım bakım maskelerimden biri, çok pratik ve etkili olmasına bayılıyorum. Uygulaması çok kolay: bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz tarçını iyice karıştırıp siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak sürüyoruz, 10 dakika bekletip ılık suyla duruluyoruz. Tarçının faydaları arasında anti septik yani mikrop temizleyici özellik bulunur, sivilce ve akneleri iyileştirir.

[wp_ad_camp_2]

Banyodan sonra temizleme bandı kullanıyoruz

Cilt gözeneklerine yerleşmiş siyah noktalardan kurtulmak için tek tek sıkıp cildimizi tahriş etmek yerine, aloe vera özellikli siyah nokta temizleme bantları kullanmayı tavsiye ediyorum. Sıcak bir banyo sonrasında kullanmak, en iyi sonucu almayı sağlıyor çünkü siyah noktalar yumuşuyor, gözenekler açılıyor ve bant sayesinde köklerinden kolayca sökülüyorlar.

Sabah ve akşam cildimizi temizliyoruz

Üzgünüm ama bu çok gerçek: tembel kızların siyah noktaları olur! Sabah iki dakika daha uyuyayım, akşam iki dakika daha geç yatayım derken cilt temizliğini aksatıyoruz, hatta makyajla yatıyoruz. Elimizde telefonda Instagram’da kim, ne yapmış, ne kadar beğeni almışız diye vakit harcarken cildimiz mahvoluyor; buna bir son verelim! Şu andan itibaren daha güzel bir cilt ve hak ettiğimiz değeri kendimize vermek için sabah ve akşam cildimizi temizliyor, mikroplardan arındırıyoruz. Fotoğraftaki minik süngerler dikkatinizi çekti mi, ben onlardan kullanıyorum ve inatçı siyah noktaları daha iyi temizliyor ama öyle tencere ovar gibi bastırmak yok, nazik nazik kullanıyoruz süngeri!

[wp_ad_camp_2]

Doğal maskeyle gözeneklerimizi sıkıştırıyoruz

Siyah noktalarımızı temizledikten sonra gözeneklerimizi iyice sıkılaştıralım hem kolayca kirlenmesin hem de cildimiz daha pürüzsüz görünsün. Ben bunu sağlamak için yine doğal bir maske kullanıyorum: yoğurt ve limon suyu! Bir yemek kaşığı yoğurda, birkaç damla limon suyu ekleyip tüm cildime masaj yaparak sürüyorum. Sırt üstü koltuğa uzanıyorum, elime telefonumu alıyorum, gönül rahatlığıyla Instagram’a girip neler olmuş bakıyorum çünkü ben bunu yaparken yoğurt ve limon suyu maskem cildimi yenileyip, temizliyor. Bu arada, bizi yani Yüksek Topuklar’ı Instagram’da takip ediyor musunuz? Bence hemen buraya tıklayıp bizi takip edin!

Arzu KarabulutArzu Karabulut

Yüksek Topuklar / Genel yayın yönetmeni

Instagram’dan takip etmek için: https://instagram.com/yuksektopuklar