Burun, çene, alın gibi bölgelerde siyah nokta sorunu yaşıyorsanız; size yardımcı olacak önerilerimiz var! Siyah nokta giderici maske tariflerini tek tek denedik; ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak işe yarar yöntemleri sizinle paylaşıyoruz.

Yoğurtlu siyah nokta giderici maske tarifi

En kolay ve en işe yarar tarifle başlıyoruz! Öncelikle yüzünüzü makyaj ve kirden arındırın. Bir yemek kaşığı yoğurdun içine yarım limon suyunu ekleyip karıştırın. Özellikle siyah nokta olan bölgelere maskeyi sürün. Kuruyana kadar bekleyin, ılık suyla durulayın.

Birer gün arayla yoğurtlu maskeyi yapabilirsiniz. Yoğurdun içindeki probiyotik bakteriler, cildinizin daha canlı ve parlak olmasını sağlayacaktır.

Maden suyuyla siyah nokta giderici maske tarifi

İşte, kolay bir tarif daha: Maden suyuyla siyah nokta giderici maske! Uygulamak son derece basit ve gerçekten ekonomik bir yöntem… Özellikle, banyodan sonra yaparsanız çok daha fazla fayda göreceksiniz.

Doğal maden suyunu bir parça pamuğun üzerine alın. Siyah nokta olan bölgeleri sabah akşam sürün. 7 gün düzenli uygulama sonucu hem siyah noktalar temizlenecek hem cilt gözenekleri sıkılaşacaktır.

Türk kahvesiyle siyah nokta temizleme maskesi

Türk kahvesi içtikten sonra fincanın dibinde kalan telveyi artık atmayacaksınız! Çünkü, cilt yüzeyindeki ölü derileri temizleyip siyah noktaları gideriyor. Kahve telvesini tek başına kullanabileceğiniz gibi birkaç damla üzüm sirkesi veya limon suyu ilave edebilirsiniz.

Bir fincan Türk kahvesinin telvesini küçük bir kaseye alın. İçine bir tatlı kaşığı oda sıcaklığında su ve isteğe göre birkaç damla üzüm sirkesi veya limon suyu ekleyin. Siyah nokta olan bölgelere, hassas hareketlerle masaj yaparak sürün. Ilık suyla durulayın.

Haftada iki veya üç kez Türk kahvesiyle siyah nokta giderici maskeyi yapabilirsiniz. Unutmadan, kahvedeki doğal yağ sayesinde cildiniz nemlenip daha parlak olacaktır.

Siyah nokta giderici doğal yöntemler:

Siyah noktaları temizlemek ve oluşmasını önlemek için günlük bazı uygulamalar yapabilirsiniz.

  1. Cilt türünüze uygun bir ürünle cildinizi sabah akşam temizleyin.
  2. Ağır makyaj yapmayın, özellikle yaz günlerinde fondöten kullanmaktan kaçının.
  3. Cildinizi içeriden nemlendirmek ve temizlemek için günde 3 litre su tüketin.
  4. Çok yorgun olsanız bile makyaj temizlemeden uyumayın. Aksi halde gözenekler tıkanır, cilt sağlığı bozulur ve siyah nokta oluşur.

duzsac