sivilce-maskesi-tarifi

Sivilce nasıl geçer, evde sivilce maskeleri nasıl yapılır, sivilcelere ne iyi gelir diyorsanız, size çok pratik ve etkili önerilerimiz var! Önce, sadece üç malzemeyle hazırlanan sivilce maskesi tarifini vereceğiniz sonrasında ise sivilce neden çıkar, nasıl önlemler almak gerekir konularına değineceğiz.

Evde sivilce maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler,

1 yemek kaşığı maden suyu (doğal mineralli su)

1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

1 çay kaşığı süt

[wp_ad_camp_2]

Hazırlanışı ve uygulanışı,

Tüm malzemeleri küçük bir kasede karıştırıp pamuk yardımıyla sivilceleri bölgelere bolca sürün. Kalabildiği kadar cildinizde kalsın, sonrasında ılık suyla yıkayıp cildinizi durulayın.

Üç malzemeyle hazırlanan bu sivilce maskesi hem cildi derinlemesine temizleyip mikroplardan, kirlerden arındırır hem de cildi besleyip genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Bu maskeyi birer gün arayla uygulamanızı öneririz ki sivilcelerinizin bir an önce iyileşsin. Unutmadan, siyah nokta temizliği için de etkilidir, burun ve çenedeki siyah noktalara sürebilirsiniz.

4 soruda sivilce tedavisi nasıl yapılır?

1. Sivilcelerimi tedavi ederken makyaj yapabilir miyim?

Cilt türünüze uygun ürünle cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra bir parça pamuğun üzerine birkaç damla elma sirkesi dökün. Sivilcenin üzerine sirkeli pamuğu sürün ve kapatıcınızı uygulayın.

2. Sivilcelerimi hemen tedavi edecek bitkisel bir yöntem var mı?

Sivilce tedavisi için aktarlardan satın alabileceğiniz çay ağacı yağı; sivilceler için hızlı ve güçlü çözüm sunar! Sabah ve akşam bir parça pamuk yardımıyla sivilce üzerine çay ağacı yağı sürün.

3. Sivilce çıkmasını nasıl önleyebilirim?

Sivilce çıkacağını hissettiğinizde küçük bir poşetin içine birkaç adet buz koyun. Sivilce üzerine sabah ve akşam buz tutun. Bu işlem hem sivilce çıkmasını hem de kızarıklığı önler.

4. Sırtımdaki sivilceleri nasıl yok edebilirim?

Haftada bir kez deniz tuzuyla ovarak gerçek lifle keseleyin. Çay ağacı yağı sürerek sivilcelerin hızlıca kurumasını sağlayabilirsiniz.