mutlu-sisman-kadin

Dizilerde, reklamlarda ince ve güzel kadınlara hayranlık vurgusu yapılıyor. Filmlerdeki yakışıklı erkekler hep ince kadınlar için yarışıyor. Merak ediyoruz: Şişman kadınlar aşık olamaz mı? Hadise’nin ‘Aşk kaç beden giyer?’ şarkısında sorduğu gibi aşkın bir beden ölçüsü var mı? En faydalı cevaplar için ilişki danışmanı Candan Ünal’ın fikirlerine başvurduk; ilgiyle okuyacaksınız.

“Aşkın varlığına olan inancımızın tuhaf bir şekilde yara aldığı şu günlerde, kadınların aklına hep bu soru takılıyor: Aşkı bulmak için incelik ve güzellik şart mı? Öncelikle, sizin anladığınız incelik ve güzellikle, benim anlatmak istediğim incelik ve güzelliğin aynı olup olmadığına bakalım. Bedensel olarak güzel olan her insan, elbette diğerlerinden biraz daha şanslıdır çünkü güzellik herkesin ilk etapta ilgisini çeken ve beğeneceği bir özelliktir.

Erkeğin aklına ilk ne gelir?

Peki, bir erkek güzel ve çekici bir kadın gördüğünde, ilk önce ne düşünür sizce? Sevişme mi, romantizm mi? Bu konuda biraz kafa yormak gerekir sanırım. Uzun bacaklı, mini etekli, şık ve çekici bir kadın gördüğünde, bir erkeğin aklına ilk gelen şey gelinlik midir? O kadını nikah masasında evet derken düşünen kaç erkek tanıyorsunuz?

Aynı şeyi kendimiz için düşünelim. Bir reklamda elinde kokteyl bardağıyla Hawai’de size doğru gülümseyerek yürüyen çok yakışıklı ve muhteşem vücutlu bir adam gördüğünüzde, aklınıza ilk gelen şey onun akşam eve pazardan alışveriş yapıp gelirken ki hali midir?

buyukbeden-model

Ruhunuzun beden ölçüsü yoktur!

Şimdi ne demek istediğimi anlatabildim sanırım. Bu durumda şişmanlık ve güzellik, ilk olarak aşkla ilgili değildir. Ancak güzel bir kadının aşkı yakalama şansı çok daha fazladır çünkü seksi imgeyi aşan kadının, yüreğinin ve huylarının güzelliği de ortaya çıkabilecek; en azından bunu gösterme şansı olacaktır.

Sizin başkalarında olamayan ruhsal ve zihinsel becerileriniz vardır, çok yeteneklisinizdir ancak güzellik kısmını geçemediğinizden, sizin aklınıza aşık olacak erkeği bir türlü bulamıyorsunuzdur. Peki, bu noktada ne olacak?

Çekici olmanın sırrını açıklıyorum!

Size büyük bir sır veriyorum; bir kadını seksi ve güzel gösteren en önemli şey nedir biliyor musunuz? Özgüven! Yalnız özgüveni ukalalık ve burun büyüklüğüyle karıştırmayın. Özgüven, girdiğiniz her ortamda sizi güzel gösterir, hele bir de yüzünüzde sıcacık bir gülümsemeniz varsa…

Her zaman temiz ve bakımlı olun. Kusurlarınızı örtmek için abartmayın, tam tersi sadeleşin. Temizlik ve bakımın önemini kavrayın. Bedeniniz mis gibi kokarsa, saçlarınız tertemiz olursa, kıyafetiniz, makyajınız da tamsa, kendinize güveniyorsanız; ışık gibi çevrenizi aydınlatırsınız. Ve çevrenizdekiler de pervane gibi size doğru çekilirler…

Bu formülü unutmayın ve hayatınızda hep kullanın. İçinizin güzelliğini dışınıza yansıtın! Ama elbette sağlıklı yaşamak için doğru yiyecekleri seçmeye, tatlı tüketimini sınırlamaya, her gün su içmeye, ödem atmaya yardımcı bitki çaylarından faydalanmaya özen gösterin. Çünkü her işi başında sağlık vardır ve iyi sağlık, iyi beslenmeden gelir.

candan-unal-2015Candan Ünal

Aşk ve ilişkiler yazarı, ilişki danışmanı

Erkekler, ilişkiler ve aşk sorularınız için için Facebook sayfasına gitmek için buraya tıklayın!