Hepimizin hayatında sinir bozucu insanlar olabilir. Ancak huzurumuzu korumak için sinir bozucu insanlarla nasıl başa çıkılır, öğrenmeliyiz. Sadece bir tane ömrümüz var ve bunu sinir bozucu insanlar için harcamayalım. En yakın arkadaşınız, “Yüksek Topuklar” olarak, sinir bozucu insanlara doğru davranma tekniklerini anlatıyoruz.

İçinizden sayarak kendinizi sakinleştirin

Sinir bozucu insanlarla karşı karşıya geldiğinizde, ilk olarak kendinizi sakinleştirmeyi tercih edin. Sinirli bir anda, sonradan pişman olacağınız sözler söylemek ve kavgayı büyütmek yerine, derin bir nefes alın. İçinizden ona kadar sayın. Eğer, bu sizi sakinleştirmezse bulunduğunuz ortamı terk edin.

Sinir bozucu insanlara prim vermeyin

Aslında sinir bozucu insanların amacı, kötü bir şekilde olsa bile ilginizi çekmektir. Bunu aklınızda tutarsanız, kendinize daha iyi hakim olabilirsiniz. Sinirinizi bozan o zor insanın yaptıkları ya da konuştuklarıyla çok fazla ilgilenmeyin. Her söylediğini üzerinize almayın ve tepkilerini görmezden gelin. Herkesin söylediklerine karşı açık fikirli olmaya çalışın. Fakat sinirlendiğiniz ya da istemediğiniz bir durum olduğunda da tepkinizi belli etmekten asla çekinmeyin.

Mutluluk veren insanlarla birlikte olun

Biliyoruz ki patron, aile bireyi, iş arkadaşı gibi kişiler sinirinizi bozuyorsa onlardan uzaklaşmak her zaman kolay olmayabilir. Ancak, buna mecbur olmadığınızı da bilin. Size mutluluk veren, huzurunuzu artıran ve sizi anlamak için çaba gösteren insanlarla birlikte olun. Bu sayede, enerji depolar ve sinir bozucu insanlara karşı daha dayanıklı olabilirsiniz.

Probleme odaklanarak sorunları çözün

Zor ve sinir bozucu insanlar, hoşlanmadığınız bir davranışa odaklanır ve üzerinize gider. Bunu yaparken amacı, sizi kontrol altına almaktır. Dediğimiz gibi, sadece bir tane ömrümüz var ve bunu onlar için feda etmeyelim. Sakin bir şekilde ona asıl sorunun ne olduğunu sorun ve problemi çözmeye çalışın. Eğer olmuyorsa, uzaklaşmayı tercih edin.

Sinir bozucu insanlara gülüp geçin!

Sinir bozucu insanların ego odaklı davranışlarına gülüp geçmeyi bilin. Espri anlayışına sahip olmak her zaman takdir edilir. Siz de bu insanlara karşı her zaman gülmeyi unutmayın. Bu sabırlı olmanızı ve yok yere sinirlenmemenizi sağlar.

Sinir bozucu insanlarla nasıl başa çıkılır hakkında bilgiler, umarız size yardımcı olmuştur.