Kilo vermek, kabızlıktan kurtulmak isteyenler sinameki otu kullanmayı düşünüyor. Peki, sinameki zayıflatır mı ve sağlığa zararları var mı? Sinameki otu hakkında önemli bilgiler sunuyor, Yüksek Topuklar okuyucularına özel haberimizden öğrenebilirsiniz.

Sinameki, laksatif etki gösteren bir bitkidir. Yani, bağırsak hareketlerini hızlandırıp büyük tuvalete çıkmayı sağlar. Ancak, bu etkisi kesinlikle sağlıklı değildir! Bugün, piyasada satılan ve ünlülerin reklamını yaptığı birçok zayıflama çayının içerisinde sinameki otu vardır. Kullanan kişi büyük tuvalete çıktığı için metabolizmasının çalıştığını ve kilo verdiğini zanneder. Gerçekte ise durum, kesinlikle böyle değildir! Sinameki otu zayıflatmaz hatta sağlığa önemli zararlar verir!

Sinameki zayıflatır mı? Hayır!

Sinameki otu kullananlar, öncelikle bir karın ağrısı hisseder sonra da koşarak tuvalete gider. İshal olmuş gibi tuvaletini yapar. Bunun sebebi, sinameki otunun bağırsak iç yüzeyini tahriş etmesidir. Lütfen dikkat edin: Sinameki otu zayıflatmaz! Bu tuzağa düşmeyin, sağlığınızı kaybetmeyin!

Sinameki otunun zararı var mı? Evet!

Sinameki otunun çok sayıda zararı vardır, hemen aşağıda listeliyorum:

  • Bağımlılık yapar: Eğer, sinameki otunu uzun süre kullanırsanız bağırsak tembelliği yapar. Sinameki otu kullanmadan büyük tuvalete çıkamaz olursunuz; bu ota bağımlı hale gelirsiniz.

 

  • Vücudu susuz bırakır: Sinameki otu çok fazla idrara ve büyük tuvalete çıkarır. Bunun sonucunda ise kişinin vücudu susuz kalır. Yeterince su yoksa, vücut yağ depolamaya başlar. Yani siz, sinamekiyi zayıflamak için kullanayım derken daha fazla kilo alabilirsiniz.

 

  • Eksik beslenmeye sebep olur: Vücudumuzun sağlıklı çalışması için besinlerdeki vitamin, mineral ve faydalı yağlara ihtiyacı vardır. Bunlar, ince bağırsakta emilir ve kana karışıp vücutta kullanılır. Ancak, sinameki otu yenilen besinlerin emilimine vakit bırakmaz, olduğu gibi vücuttan atılmasına sebep olur. Sonucunda ise, C vitamini, B vitamini, Magnezyum, çinko eksikliği gibi ciddi sorunlar ortaya çıkar. Bir kere daha söylemek istiyorum: Sinameki otunu kullanmayın!

Gerçekte sinameki otunu kullanıp sağlıklı kilo veren, kabızlıktan kurtulan hiçkimse yoktur! İnternetteki zayıflama çayları size çok cazip gelebilir ama alıp kullanırsanız paranızı, umudunuzu ve en önemlisi sağlığınızı kaybedersiniz.

Sinameki otu zayıflatmaz ve sağlığa zararlıdır. Kullanmayın!

Kabızlıktan kurtulmak için ne yapmalısınız?

Sinameki otu kullanmayın, zararlıdır dedim. Peki, kilo vermek ve kabızlıktan kurtulmak için ne yapmalısınız? Sizler için hem sağlıklı hem etkili tavsiyelerim var, aşağıdaki başlıklara tıklayıp okuyabilirsiniz.

Kabızlık için bitkisel çözüm tarifi

Kesin kilo verdiren diyet listesi

Kabızlıktan kurtaran yöntemler

En iyi zayıflama tarifleri