sicak-sut-icmek-zayiflatirmi

Sıcak süt içmek zayıflatır mı?

En büyük hayallerinizden biri zayıflamaksa, size yardımcı olacak harika bir haberimiz var! Şimdiye kadar, kilo vermek için yapılması gerekenler size zor göründüğü için diyete başlamayı ertelemiş olabilirsiniz ama sıcak süt içerek zayıflama yöntemi sayesinde, hayatınız değişecek!

Süt, temiz ve dengeli beslenmenin en temel besinlerinden biridir. Çünkü, içeriğinde vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kalsiyum, protein, potasyum, B12 vitamini gibi şifalı özler içerir. Kilo vermek isteyenlerin, günde 3 porsiyona kadar süt ve süt ürünleri tükettiğinde daha başarılı sonuç aldığı bilimsel testlerde görülmüştür.

[wp_ad_camp_2]

Sütte kaliteli oranda bulunan protein, vücutta yağ yakımını hızlandırır ve tok tutmayı sağlar. Bu özellikler dikkate alındığında süt, hem tok hissetmeye hem sıvı ihtiyacının giderilmesine destek olur. Amerikalı bilim adımları, tok tutan besinler araştırmalarında ilk sıralarda sütü gösteriyor.

Kemik erimesinden saç dökülmesine, göbek yağlanmasından insülin direncine kadar hastalıklara doğal ilaç niteliğindedir. Amacınız, hem sağlığınızı korumak hem kilo vermekse, süt içmeyi deneyebilirsiniz; ancak püf noktalarına dikkat ederek! Sıcak süt, midede daha uzun süre kalır ve böylece kendinizi tok hissedersiniz. Sonucunda ise gerektiği kadar yiyerek kalori alımını dengede tutar ve sağlıklı biçimde zayıflarsınız.

“Sayarak zayıfla” kitabının yazarı Dr. Ayça Kaya, sıcak süt içerek zayıflanır mı sorusuna aşağıdaki öneriyi sunuyor:

[quote_center]Sütü sıcak içmek, midede doluluk hissi yaratır, tokluk süresini uzatır. Kilo vermek isteyenler sıcak süt tercih edebilir.[/quote_center]

Zayıflamak için sıcak süt ne zaman içilir?

Sütün içeriğindeki kalsiyum, vücuttaki yağ yakım metabolizmasını uyarır. Özellikle göbek ve basendeki yağların erimesine yardımcı olur. Günde 2 porsiyon sıcak süt içerek, kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin, bir bardak akşamüstü saatlerinde, bir bardak uyumadan 4 saat önce içerek günlük bir rutin haline getirebilirsiniz.

Zayıflamak için sıcak sütü ayrıca yemeklerden 10-15 dakika önce 1 çay bardağı içerek çok açık olan iştahınızı kapatıp az yiyerek doymayı sağlayabilirsiniz.

Yüksek Topuklar Öneriyor:

icerik-banner-3

2008 yılından bu yana kadın dünyasına ait konuları titizlikle inceleyen, paylaştığı her bilgiyi denemeye gayret eden ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak biz, günde 2 kez tarçınlı süt içerek hem sağlığımızı hem formumuzu koruyoruz. Siz değerli okuyucularımıza ayda 4 kiloya kadar yağ yaktıran tarçınlı sütü öneriyoruz.

Zayıflatan tarçınlı süt tarifi için buraya TIKLAYINIZ

Sütün zayıflamaya faydası nedir?

Yapılan araştırma ve analizler gösteriyor ki, enerjisi kısıtlı yüksek kalsiyum içeren diyetler, düşük kalsiyum içeren diyetlere göre daha fazla kilo kaybı sağlıyor ve yağ yakımını artırıyor.

Yetişkin bireylerin günlük kalsiyum ihtiyacı yaklaşık 1000 miligramdır. Kişi, günlük kalsiyum ihtiyacını 2-3 bardak süt ve süt ürünleri tüketimiyle rahatça sağlayıp zayıflamaya yardımcı olabilir

Sütte bulunan şeker laktozdur. Laktoz açlıkta kullanılan glikojen depolarına destek olarak vücudun enerji ihtiyacının karşılanmasına da yardımcı olur. Sütün bileşimindeki yağ da mideden uzun sürede uzaklaşması nedeniyle tokluk duygusunun uzun sürmesinde etkili olur, kalsiyum başta olmak üzere diyet yaparkende mineral ve vitamin gereksinimini karşılar.