Yine pek çoğumuzun düştüğü hataya düşüyor ve gereğinden fazla verici davranıyorsun. Oysa insan ilişkileri ve hatta dünya, doğa bile bir denge üzerine kuruludur. Bu dengeyi tutturamazsan, ilişkilerde üzüntü yaşaman çok yüksek ihtimaldir. Üstelik buna sadece kadın-erkek ilişkisi olarak bakma. Aynı şartlar dostluk, aile ve sosyal ilişkilerde de geçerlidir.

Bu yüzden, bu konuda iyice düşünmeni ve hatalarını görmeni diliyorum. Detaylı olarak anlatmamışsın ama bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. Sen yaptın demiyorum ama olasılık içinde diye sözünü geçirmek istedim.
Bazen karşımızdakinin bizimle aynı yerde durup durmadığına dikkat etmeden severiz. Aynı resme mi bakıyoruz, aynı dünyayı mı seyrediyoruz diye düşünmeden, sadece severiz. Sonra hayal kırıklığı yaşarız. Hani derler ya, davul bile dengine diye; acaba bu tarz yanılgılar da yaşamış olabilir misin diye aklımdan geçti.

Ancak ne olursa olsun, tüm acılar bizim yaşadıklarımızdan ders almamız ve kendimizi geliştirmemiz içindir. Sevmeyi öğrenmek de gelişimin bir parçasıdır. Kimi ve nasıl seveceğimizi zaman içinde öğreniriz. Bu yüzden; yaşadığın her şeyi bir deneyim olarak gör ve aldığın dersleri cebine koy. Yürüdüğün yolda o dersler sana yine lazım olacak ve ne olursa olsun, aşktan ümidini kesme!

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskilerokur mektubu

kalbim o kadar yara aldı ki, yaşadığım beraberlikler o kadar yordu ki beni acıdan ölmek üzereyim. Hatayı nerde yapıyorum neden böyle oluyor diye çok sordum kendime neden hep ben üzülüyorum yıpranıyorum diye. ………………………………………………………………………………………. …………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..