Hayatının aşkı olup olamadığını bilmediğini yazmışsın. Bunu kimse bilemez ki! Her aşk başladığında insanda sonsuza kadar gidecek duygusu yaratır. Zaman geçtikçe iki taraf birbirini tanır ve uymayan yönlerini görürler. Bunlar bazen tartışma ve kavga yoluyla, bazen uzun sohbetler ve birlikte üzerinde çözüm üretmek şeklinde sonuca ulaşır. Bir orta yol bulunmadığında ayrılık çanlarının sesi duyulur.

Beni aklıma takılan, 9 aydır birliktesin ve 3 kere ayrılmayı denemişsin. Bu ayrılığı istemenin sebebi ilişkinin içinde, erkek arkadaşınla mutsuz olman mı, yoksa sadece yaş farkını kafana takıp, bunun kötü bir ilişki olduğunu düşünmen mi?

Bence yaş farkı birbirini içtenlikle seven çiftler arasında sorun olamaz, olmamalıdır. İçi aşkla doldurulmuş, çıkar ilişkisi üzerine kurulmamış her birliktelik değerlidir. Senin sorunun sadece yaş farkına olan takıntınsa, bunu bir an önce kendi içinde çözmelisin. İlişkinde seviliyor, değer veriliyorsan, senin iyiliğin için uğraştığına inanıyorsan, kusura bakma bu yargıyı çözmek senin aklında halledebileceğin bir olaydır. Ama diyorsan ki, ben aslında bu ilişkide mutsuzum ama başka sebeplerden dolayı ayrılamıyorum, o zaman yaşın falan önemi yok, hemen terk et. Sen bu durumu 25 yaşındaki bir erkekle de yaşadığını söylesen sonuç değişmez, ben sana yine mutsuz olduğun yerde durma derdim.

Eğer güzel giden bir ilişkin varsa, seni seven bir adamla berabersen, sadece yaşa kafayı takıp, ilişkini ayrılma noktasına getirmemeni öneririm. Yaş farkı olmasına rağmen uzun yıllar birlikte yaşayan pek çok çift var. Ayrıca bu sorunu kafanda büyüttükçe erkek arkadaşını da hırpalıyorsundur. Yaşının getirdiği olgunluğa sahip birisi mi, bilemiyorum ama öyle bile olsa, karşı tarafın sabrını bu kadar zorlayıp, sevgisini de parçalamamanı tavsiye ederim. Özgüvenini tekrar kazanıp, çevreden ne derler endişesiyle mutluluğuna gölge düşürmemeni diliyorum.

Sevgilerimle…

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

İyi günler,

Bana bir konu da yardımcı olun. Ben 22 yaşındayım, erkek arkadaşımda 45, çok enteresan bir şekilde tanıştık. Önceleri ona amca diye başladı. Sonra ağabey oldu sonra da hayatımın aşkı….Hayatımın aşkı diyorum ama gerçek aşk mı bende bilmiyorum. Yaklaşık 9 aydır beraberiz. 9 ay içerisinde 3 kere onu bırakmayı denedim ama olmadı. Bende öyle bir bağımlılık yapmış ki bırakıyorum. Yanlış bir ilişki olduğunu bildiğim için bırakmak istiyorum ama kurtulmam mümkün olmuyor. Her seferinde yeniden barışıyorum. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Kendime her gün kızıyor saatlerce ağlıyorum. Ne yapmalıyım?

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın