Sadece seni aramıyor diye üzülmek bana çok mantıklı gelmedi. Zaten erkekler genellikle telefonda konuşmayı sevmezler. İş durumunu bilmiyorum, belki çok yoğun çalışıyor olabilir. Ancak hiç aramadığını sanmıyorum. Aramayacak olan adam, seni ailesi ile tanıştırmaz. Konuşmalarınızda da bir sorun yok. Bence o seni arıyordur da, senin istediğin kadar aramıyordur. Peki, kendisine neden seni daha sık aramadığını sordun mu? Bu konuda kendisi ile konuşmanı tavsiye ediyorum. Bana anlattıklarını ona anlatmayı dene.

Biz aklımızdan geçirdiğimiz şeyleri karşı tarafın anladığını düşünürüz nedense? Sen aranmak istediğini, bunun sana olan sevgisinin senin için önemli bir göstergesi olduğunu, gündüz iş saatlerinde aramamasını anlayışla karşılayacağını, ancak akşamları ondan telefon beklediğini, uzak şehirlerde olduğunuz için, aranızdaki tek iletişimin telefon olmasının bu durumu senin için bu kadar önemli kıldığını anlat. Ondan sonra tavrı değişecektir diye tahmin ediyorum.

Erkekler bizim gibi düşünmezler. Olaylara da bizim gibi yaklaşmazlar. O yüzden net olarak beklentilerini ve isteklerini söylemen gerekir. Umarım bu ufak sorunu halledersiniz.

Sevgilerimle
Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Yazmak için Tıklayın

merhaba yazılarınızı ve cevaplarınızı okudum. benimde 3 aylık bir ilişkim var kendisi Bolu’da ben Ankara’dayım her şey iyi güzel sadece beni aramıyor ben aradığımda konuşuyoruz gayet güzel muhabbet ediyoruz ama kendi aramıyor şu anda yeni bir iş için İzmir’de onunla uğraşıyor bilmiyorum kafam çok karışık ailesiyle de tanıştım. bir yanım seni çok seviyor diyor çünkü hareketleri ve konuşması öyle görünüyor bir yanımda aramıyor diyor belki nede olsa ben arıyorum diye aramıyor ama öyle işte cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim. ilk defa böyle bir şeyi yapıyorum hiç tanımadığım kişiye sorunumu anlatıyorum.

Candan Sohbetlere Mektup Yazmak için Tıklayın