Biz zaten hiç tüketmeyen bir toplumuz; hatta tüm dünya tüketimi durdurdu, sadece olayı 14 Şubat bozuyor! Tüm insanlığın kendini tüketerek bitirdiği bir hayatın içinde, sevgiye adanmış bir gün, tüketimi azdırmıyordur diye düşünüyorum.

Sevgiyi anlamlı kılmanın, para harcamadan da pek çok yolu var. Güzel bir yemek pişirmenin, şiir yazmanın, sesin kötü bile olsa sevdiğin için çığlık çığlığa şarkı söylemenin maliyeti ne olabilir?

Siz bunlara kulak asmayın! Varsa paranız, bütçenize göre bir şımarıklık yapmaktan da çekinmeyin. Eğer çok zorluyorsa bütçenizi, bir paket sigara az için, bir gün araç kullanmayın yürüyün, kendi hayatınıza uygun bir fedakarlıkta bulunun. Karşılığında kışın giyilecek ve sıcak tutacak bir çorap alın. Kimse bunlar yüzünden tüketim çılgınlığına düşmez.

Sevgiliniz olsun veya olmasın; bugün sevginin varlığını kutlayın! Dışarıda birbirini seven insanlar olması ve hala aşkın bizi terk etmemiş olması bile, kutlanmaya değerdir.

Ben bugün, sevgiye değer veren ve hala sevgiye inanarak, kalbinin bir yanını koruyabilmişlerin bu özel gününü kutlamakla işe başlayacağım. Sonra dışarı çıkıp kendime güzel bir kahve ısmarlayacağım. Yolda el ele dolaşan sevgilileri, etrafı saran kırmızı kalpleri, gülümseyen insanları, ışıl ışıl yanan caddeleri seyredeceğim ve yağmayacağını bile bile, biraz kar yağsın ve bu havaya keyif versin diye dua edeceğim.

Kendime bir kitap hediye edeceğim. Kahvemin yanında eşlik edecek bir şiir kitabı alıp, aşka inanmayanlara inat, yüreğimi sevgiyle dolduracağım. Kendim için bir gün bu şımarıklığı yapma hakkımı kullanacağım. Sevdiğim insanları arayıp, onları ne kadar sevdiğimi söyleyeceğim. Anılarımı hatırlayacağım, gülümseyeceğim. Bugünü güzel geçirmek için, elimden gelen her şeyi yapacağım.

Sevgililer Günü, sevgiye inanan herkesin günüdür. Sevgilim yok diye, eve kapanıp hüzne boğulmayacağım. Tam tersi, hayatın içine karışıp, etrafa yayılan sevgi enerjisini iliklerime kadar çekeceğim. Mutluluğu ve sevgiyi özleyen herkes için, ona inanan herkes için dua edeceğim.

Bugüne sizlerin Sevgililer Gününü kutlayarak başlayacağım. Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun!

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.