Serenay Sarıkaya, son yılların popüler oyuncularından. Güzelliğiyle izleyenleri kendine hayran bırakan Serenay Sarıkaya hakkında bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar”ın sizler için hazırladığı bu özel haberi hemen okumaya başlayın!

Serenay Sarıkaya’nın burcu nedir?

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991’de Ankara’da doğdu. Bazı kayıtlarda Antalya olduğu bilgisi verilse de, Serenay Sarıkaya, Ankaralıdır… Yengeç burcu kadını olan Serenay Sarıkaya, duru güzelliğiyle su grubundan olduğunun sinyallerini veriyor. Henüz 6 yaşındayken annesi ve babası ayrılan Sarıkaya, annesiyle yaşamaya devam etti. Annesiyle arasındaki bağın çok özel olduğunu sık sık dile getiren Serenay Sarıkaya, bunu anne kız olarak hayatlarına devam etmelerine bağlıyor.

Serenay Sarıkaya fiziksel özelleri nelerdir?

Serenay Sarıkaya, uzun boyu ve düzgün fiziğiyle dikkat çekiyor. 15 yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasında da jüri özel ödülüne sahip oldu. Boyu 1.75 cm, kilosu ise 55… Zaten ekranlarda ve fotoğraflarda incecik vücut yapısını görüyoruz.

Fiziğine gelecek olursak; spor Serenay’ın hayatının bir parçası diyebiliriz. Yoğun temposuna rağmen spor yapmayı ihmal etmiyor. Stresli olduğu zamanlarda bile spor yaparak kendini daha iyi hissediyor. Yüzme ve yoga en sevdiği sporlardan.

Serenay Sarıkaya saç rengi nedir?

Biz, “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, Serenay Sarıkaya ile tanıştık! Son derece mütevazı, nazik ve yüksek enerjili biri… En çok saç rengini merak ediyorduk, meğer hiç boya yokmuş! Harika, değil mi? Saçlarının rengi, yazın güneş ışığıyla daha açık tonlarda oluyor, kışın ise kendiliğinden koyulaşıyor. Serenay Sarıkaya hakkında en merak edilen konulardan biri havalı saçlarının ve kusursuz fiziğinin sırları! Hacimli ve doğal saçlarını hiç boyatmamış ve onlara düzenli olarak bakım yaptırıyor.

Kariyerinde hangi diziler var?

Yarışmayla beraber şansı gitgide artan Serenay, ilk oyunculuk tecrübesini de “Plajda” adlı bir filmde rol alarak yaşadı. Dizi oyunculuğuna başlaması ise 2008 yılında yayınlanan “Peri Masalı” adlı diziyle oldu. Dizilerin devamı geldi ve “Limon Ağacı” dizisinde başrolde yer aldı. Serenay Sarıkaya’nın bu sektöre tam anlamıyla girdiği dizi “Adanalı” oldu diyebiliriz. Daha sonra katıldığı Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak şöhretin basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmaya başladı. Başrollerde yer almaya “Lale Devri” ve “Medcezir” dizilerinde devam etti. Bunların yanı sıra sinema projelerine de dahil olan Serenay, reklam filmlerinin de aranan yüzü haline geldi. Güzel oyuncu, GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçilmekle kalmayıp iki Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödülün sahibi oldu.

 

Serenay Sarıkaya stilini nasıl belirliyor?

Katıldığı davetlerde, ödül törenlerinde giydiği cesur elbiselerle moda severlerin beğenisini kazandı. Stili hayranları tarafından çok beğenildi ve beğeniyle takip ediliyor. Biz de Serenay Sarıkaya’nın lansman toplantılarına katıldığımızda, canlı canlı onu görüyoruz. Makyajı hep doğal oluyor, elbiselerinde mutlaka çarpıcı bir nokta var. Pastel renkleri seviyor ve kesinlikle Fransız kadını stilinin esintilerini taşıyor.

Serenay Sarıkaya hobileri nelerdir?

Serenay Sarıkaya oyunculuğunun yanında müziğe ve dans etmeye büyük önem veriyor. Hobilerini aslında işiyle birleştiriyor. Katıldığı programlarda şarkı söylerken görmüşsünüzdür. Milyonlarca izleyicisi olan Fi dizisinde danslarıyla, hayran kitlesini artırdı. Dizilerde sık sık şarkı söyleyen Serenay’ın sesi oldukça etkileyici.

Rahatlamak için genellikle yazmayı tercih eden Serenay, düzenli olarak günlük tutuyor ve şiir yazıyor. Seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek onun hayatında olmazsa olmazlardan. Gezmenin ve yeni yerler görmenin oyunculuğuna fayda sağladığını düşünüyor.

Serenay Sarıkaya’nın büyük bir hayali var!

Kırılgan yapısına rağmen hayata hep pozitif bakan Serenay’ın en büyük hayali, en sevdiği yönetmen Woody Allen’ın bir filminde oynamak.

Kerem Bürsin ile Serenay Sarıkaya aşkı çok seviliyor!

Şimdilerde, Kerem Bursin’le güzel bir birlikteliği olan Serenay, Fi dizisindeki “Duru” karakteriyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Dizideki cesur sahneleriyle dikkat çeken güzel oyuncunun başarıları katlanarak artacak gibi görünüyor.