Bundan sonrasında ne yapacağına gelince; şimdi birlikte olduğun insan sana bakire olup olmadığını sormadığı sürece, bu konuda bir yorum yapman gerekmez. Eğer o çıktığın kişiyle cinsel ilişki yaşamak istiyorsan, zaten konu kendiliğinden açıklanmış olacaktır.  Yok istemiyorsan, bunu uygun bir dille açıklarsın.


20 yaşındasın ve kimseye yalan söylemek zorunda değilsin. Bu ülkede bekaret yaşı 12’ye düşmüş durumda. Senin gibi genç bir hanımın bedeniyle ilgili karar verme hakkı var. Diktirmek falan gibi çözümler, senin ruhuna zarar verir sadece. Bence yapmamalısın! Karşındaki insan seni sen olduğun için, bu halinle sevecek ve hayatını seninle birleştirmek isteyecekse ne ala, yok eleştirecekse, yoluna gider.


Bedenin de, hayatın da sana aittir. Bunun kararını verecek olgunluktasın. Birlikte olacağın insanda sana saygı duyması özelliğini ön plana alman yerinde olacaktır. O kendini sana saklamadığına göre, senin de ona saklamak gibi bir zorunluluğun yok!


Ancak bunu bir leke gibi görmekten vazgeçip, gerçekten bu olgunlukta ve seni her halinle sevecek insanı bulana kadar, evlilik kararı vermemen daha iyi olacaktır.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler
Okur mektubu


Merhabalar Candan Hanım,


Ben 20 yaşındayım. Bundan 3 buçuk ay önce evleneceğime kesin gözle baktığım sözlümden ayrıldım.Bana gerçekten çok işkence ediyordu. ……………………………………………………………..